• 2018-08-23

Nowy film twórców Sekretów morza

Od 7 września w kinach nowy film twórców Sekretów morza oraz Sekretnego życia zwierzaków domowych. To ekranizacja bestsellera Jacka Londona  – Biały Kieł – w zupełnie nowej odsłonie. W polskiej obsadzie dubbingowej m.in.: Michał Żebrowski, Sławomir Pacek, Jakub Wieczorek i Kamil Kula.

„Biały Kieł” reż. Alexandre Espigares, Kino Świat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Biały Kieł” reż. Alexandre Espigares, Kino Świat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Biały Kieł to pełna mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka. Film jest pierwszą pełnometrażową animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata, ponadczasowej książki Jacka Londona. Reżyserią tej pięknej i dynamicznej historii zajął się nagrodzony Oscarem Alexandre Espigares – współtwórca animacji: Happy Feet: Tupot małych stóp 2 i serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów.

Nad scenariuszem pracował m.in.: Dominique Monfery, który ma na swoim koncie nominację do Oscara oraz pracę przy hicie Sekretne życie zwierzaków domowych. Jedną z firm odpowiedzialnych za produkcję Białego Kła jest Superprod Animation, która stworzyła Sekrety morza (nominacja do Oscara i Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego). Film był prezentowany w oficjalnej selekcji międzynarodowego festiwalu filmowego Sundance 2018.

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

Biały Kieł, reż. Alexandre Espigares
Premiera: 7 września 2018 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz