Hevre + młode kino po raz drugi

25 sierpnia odbędzie się drugi pokaz z cyklu Hevre + młode kino. Na liście dwa fabularne krótkie metraże i jedna animacja. Wśród twórców – Kordian Kądziela, duet reżyserski z Belgii Wannes Vanspauwen i Jules Mathôt oraz Ewa Borysewicz. Na sobotnim pokazie zobaczycie jak wygląda życie wróżki na telefon z telewizji, lato spędzane przez dwóch młodych braci w małej miejscowości oraz reportera, który próbuje uzyskać od mieszkańców osiedla informacje na temat zaginionego człowieka.

„Fusy”, reż. Kordian Kądziela (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fusy”, reż. Kordian Kądziela (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kordian Kądziela w  swoim filmie Fusy pokazuje życie Beaty, które zdecydowanie nie jest usłane różami. Jest samotna, mieszka w ciasnym, zagraconym mieszkaniu w bloku, a na domiar złego jest uzależniona od hazardu. Nie przeszkadza jej to jednak w doradzaniu setkom innych ludzi, jak powinni postępować. Beata jest bowiem telewizyjną wróżką na telefon. Jej życie zmienia się diametralnie, kiedy pewnej nocy jedna z jej wróżb omal nie doprowadza do tragedii.

Film Blue powder autorstwa Wannesy Vanspauwen i Jules Mathôt pokazuje, jak jednego wieczora dwóch braci z nudów postanawiają włamać się na obcą działkę z ogromnym basenem. Historia exploruje tęsknotę za niepohamowaną wolnością, którą każdy z nas ma w dzieciństwie.

„Kto by pomyślał” reż. Ewa Borysewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kto by pomyślał” reż. Ewa Borysewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kto by pomyślał Ewy Borysewicz to krótka animacja  z pogranicza reportażu i dokumentu, w której dziennikarz próbuje zebrać informację na temat zaginionego mężczyzny od mieszkańców osiedla. Każdy dzieli się swoim zdaniem, ale pozostaje niewiadomym czy ktokolwiek go w ogóle znał.

Hevre + młode kino
25 sierpnia 2018 roku, godz. 20.00
Hevre, Kraków

Dodaj komentarz