• 2018-08-23

Festiwal Solidarity od Arts 2018

5 scen, 15 wydarzeń, 5 dni – festiwal Solidarity od Arts pierwszy raz w dziesięcioletniej tradycji zawiązał kolektyw i opanowuje postoczniowe tereny Młodego Miasta. ECS, Ulica Elektryków, Klub B90, 100cznia oraz Sala BHP łączą siły, aby stworzyć wyjątkową metaprzestrzeń dla sztuki. Klasyka, postklasyka, muzyka filmowa i klezmerska, funk, jazz, elektronika, projekty łączące muzykę z filmem, słowem, wideo-artem i sztuką współczesną, taniec, teatr i nocne Polaków rozmowy. Solidarność sztuk z suwerennością w tle.

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co roku festiwal ma inną ideę przewodnią, która otwiera szeroką przestrzeń dla myślenia i kreatywności zarówno w kontekście większej społeczności, jak i pojedynczego człowieka.

To są kluczowe pytania – jak ja jako jednostka mogę zachować moją suwerenność, autonomię, chronić siebie? W jaki sposób zaznaczyć granicę, która nie może być przekroczona, nie zamykając się na świat? W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości suwerenność – tak często dziś stająca się hasłem politycznym – nadal jest pojęciem wymagającym wytłumaczenia. Suwerenność jest umiejętnością współżycia z innymi, suwerenność to nie egoizm, nie musi być skierowana przeciwko komuś, to stan samoświadomości, harmonii, akceptacji siebie i świata, to też stan pokoju. Suwerenny człowiek potrafi być solidarny. Z suwerenności wyrasta solidarność, a postawa solidarna broni suwerenności, jednostki, a także wspólnoty. – Basil Kerski, dyrektor ECS.

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gwiazdami festiwalu są Dustin O’Halloran zdobywca nagrody Grammy i Złotego Globu, Emilie Levienaise-Farrouch + Resina (projekt specjalny premiera), P.Unity z gościem specjalnym Michałem Urbaniakiem, Clark, DJ Stingray oraz Naphta And the Shamans, BluRum13, Dalekie. Goście usłyszą również dwa składy tradycyjne – Orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Tomasza Tomaszewskiego i Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Festiwal Solidarity of Arts 2018
Od 23 do 26 sierpnia 2018 roku
ECS Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk

Dodaj komentarz