• 2018-08-23

Festiwal Solidarity od Arts 2018

5 scen, 15 wydarzeń, 5 dni – festiwal Solidarity od Arts pierwszy raz w dziesięcioletniej tradycji zawiązał kolektyw i opanowuje postoczniowe tereny Młodego Miasta. ECS, Ulica Elektryków, Klub B90, 100cznia oraz Sala BHP łączą siły, aby stworzyć wyjątkową metaprzestrzeń dla sztuki. Klasyka, postklasyka, muzyka filmowa i klezmerska, funk, jazz, elektronika, projekty łączące muzykę z filmem, słowem, wideo-artem i sztuką współczesną, taniec, teatr i nocne Polaków rozmowy. Solidarność sztuk z suwerennością w tle.

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co roku festiwal ma inną ideę przewodnią, która otwiera szeroką przestrzeń dla myślenia i kreatywności zarówno w kontekście większej społeczności, jak i pojedynczego człowieka.

To są kluczowe pytania – jak ja jako jednostka mogę zachować moją suwerenność, autonomię, chronić siebie? W jaki sposób zaznaczyć granicę, która nie może być przekroczona, nie zamykając się na świat? W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości suwerenność – tak często dziś stająca się hasłem politycznym – nadal jest pojęciem wymagającym wytłumaczenia. Suwerenność jest umiejętnością współżycia z innymi, suwerenność to nie egoizm, nie musi być skierowana przeciwko komuś, to stan samoświadomości, harmonii, akceptacji siebie i świata, to też stan pokoju. Suwerenny człowiek potrafi być solidarny. Z suwerenności wyrasta solidarność, a postawa solidarna broni suwerenności, jednostki, a także wspólnoty. – Basil Kerski, dyrektor ECS.

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Solidarity of Arts 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gwiazdami festiwalu są Dustin O’Halloran zdobywca nagrody Grammy i Złotego Globu, Emilie Levienaise-Farrouch + Resina (projekt specjalny premiera), P.Unity z gościem specjalnym Michałem Urbaniakiem, Clark, DJ Stingray oraz Naphta And the Shamans, BluRum13, Dalekie. Goście usłyszą również dwa składy tradycyjne – Orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Tomasza Tomaszewskiego i Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Festiwal Solidarity of Arts 2018
Od 23 do 26 sierpnia 2018 roku
ECS Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR