Jaco Pastoriusa na finał Jazzu na Starówce

25 sierpnia odbędzie się finał 24. edycji Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce w Warszawie. Na jedynym koncercie w Polsce z premierowym projektem Remember Jaco Pastorius wystąpi słynny francuski gitarzysta jazzowy pochodzenia romskiego Bireli Lagrene Electric Quartet.

Bireli Lagrene Electric Quartet, „Remember Jaco Pastorius” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bireli Lagrene Electric Quartet, „Remember Jaco Pastorius” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wirtuoz gitary, Bireli Lagrene z nowym projektem Remember Jaco Pastorius, przywróci pamięć genialnego gitarzysty, Jaco Pastoriusa z którym koncertował i nagrywał , ożywiając na elektrycznym basie znane utwory Jaco.

Wystąpią:

Bireli Lagrene – gitara basowa
Benoit Souriss – fortepian, instrumenty klawiszowe
Franck Wolf – saksofon
Andre Chariere – perkusja

Bireli Lagrene, Słynny francuski gitarzysta jazzowy pochodzenia romskiego o niezwykłej biografii. „Cudowne dziecko” jazzowej gitary, i „spadkobierca Django” – takim przydomkiem określa się tego niezwykłego muzyka. Mając lat 12 występował na festiwalu w Strasburgu, na którym otrzymał nagrodę specjalną. Swój pierwszy album nagrał mając zaledwie 13 lata (Routes To Django).

Jako nastolatek Bireli Lagrene miał już na koncie występy i nagrania z gwiazdami światowego jazzu, współpracował z Bennym Carterem, Bennym Goodmanem, Stephenem Grapellim, Nielsem Henningiem oraz Orstedem Pedersenem. Tworzy muzykę swingową o korzeniach etnicznych, inspirowaną w znacznym stopniu twórczością wielkiego Django Reinhardta oraz fusion, post-bopem.

Bireli Lagrene Electric Quartet, Remember Jaco Pastorius
25 sierpnia 2018 roku, godz. 19.00
Stare Miasto w Warszawie

Dodaj komentarz