• 2018-08-23

3. Love Polish Jazz Festival

Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Tegoroczna, 3. edycja przebiegnie pod hasłem „muzyka wolności” i odbędzie się w dniach od 21 do 23 września w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

3. Love Polish Jazz Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

3. Love Polish Jazz Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim – organizator festiwalu, przygotowało wyjątkowo ciekawy program. Leszek Możdżer, światowej sławy pianista zaprezentuje nieznane kompozycje Krzysztofa Komedy. Tomaszowska publiczność usłyszy te utwory po raz pierwszy w historii podczas koncertu pt. Komeda nieznany.

Jan Ptaszyn Wróblewski, legendarny saksofonista i kompozytor zaprezentuje program złożony wyłącznie ze swoich kompozycji, które nigdy nie zostały zarejestrowane na koncercie Ptaszyn by Ptaszyn.

Maria Sadowska wraz ze swoim zespołem wykona autorski recital – zaśpiewa najsłynniejsze piosenki ze swojego repertuaru.

Kolejną gwiazdą festiwalu będzie Gary Guthman – wybitny amerykański trębacz, który na festiwalu zagra Tribute to Polish Jazz z kompozycjami m.in. Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Zielińskiego, Krzysztofa Komedy czy Bronisława Kapera.

Niezwykły projekt przedstawi Lora Szafran, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazowych – wykona jazzowe interpretacje piosenek Leonarda Cohena w koncercie pt. Sekrety życia według Leonarda Cohena.

Z kolei Karol Szymanowski, jeden z najwybitniejszych na świecie wibrafonistów, wraz z zespołem zaprezentuje utwory Krzysztofa Komedy połączone z dziełami klasyków w projekcie Komeda Classic Jazz Quintet.

Program Festiwalu:

21 września, godz. 18.00

TM Brass, Polska muzyka filmowa w jazzowych aranżacjach
Lora Szafran Sextet, Sekrety życia według Leonarda Cohena
Gary Guthman Quartet, Tribute to Polish Jazz

22 września, godz. 18.00

Karol Szymanowski Quintet, Komeda Classic Jazz Quintet
Leszek Możdżer, Komeda nieznany

23 września, godz. 18.00

Jan Ptaszyn Wróblewski, Ptaszyn by Ptaszyn
Maria Sadowska, Recital

3. Love Polish Jazz Festival
Od 21 do 23 września 2018 roku
Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

Dodaj komentarz