Zanurzeni w obrazach – finisaż

Weekend 25 i 26 sierpnia to okazja, żeby zapoznać się z tegoroczną odsłoną Wystawy Głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Wystawa, przygotowana pod hasłem Zanurzeni w obrazach, zabiera widzów w niezwykłą podróż po współczesnej ikonosferze, prezentując prace, które opowiadają o istotnych przemianach zachodzących w kulturze, w nas samych oraz poddaje refleksji przekształcenia otaczającej nas rzeczywistości, które sami powodujemy. W ramach wystawy artyści dzielą się swoimi osobistymi historiami, zapraszają do swojej pracowni, w której nieustannie trwa nieład twórczy, a niektórzy zachęcają do bezpośredniej interakcji ze swoimi pracami.

„Zanurzeni w obrazach”, fot. Anna Gil (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zanurzeni w obrazach”, fot. Anna Gil (źródło: materiały prasowe organizatora)

25 sierpnia, godz. 14.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Prowadzenie: Marta Raczek-Karcz

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie pozwoli przyjrzeć się wybranym pracom z innej perspektywy niż ta, której dostarczają autorskie komentarze. Podczas oprowadzania przedstawiony zostanie zarówno kontekst kulturowy istotny zwłaszcza w przypadku prac pochodzących spoza europejskiego kręgu kulturowego, jak i założenia ideowe, które przyświecały twórcom wystawy, tj. międzynarodowemu zespołowi jurorów odpowiedzialnych za wybór prac na wystawę.

26 sierpnia, godz. 14.00

Interakcja graficzna z pracą laureatki Nagrody im. Profesora Witolda Skulicza MTG 2018 Zuzanny Dyrdy Brudas

Udział w tym wydarzeniu pozwoli poczuć się częścią projektu artystycznego. Własna skóra, która stanie się podłożem do wykonania odbitek z przygotowanej przez artystkę przestrzennej matrycy, stanie się impulsem do głębszej, egzystencjalnej refleksji.

Zanurzeni w obrazach – finisaż Wystawy Głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki 2018
Organizator: Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
Od 25 do 26 sierpnia 2018 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz