Warszawa Singera dla dzieci

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera jak co roku zaprasza dzieci i rodziców na różnorodne zajęcia, zabawy i warsztaty. Dzięki uczestnictwu w nich dzieci mogą poznać elementy kultury żydowskiej, która jest ważnym filarem dziedzictwa kulturowego Warszawy i Polski. W tym roku Festiwal trwa od 25 sierpnia do 2 września. W programie dla dzieci m.in. warsztaty, spacery, spektakle oraz działania animacyjne.

Warsztat języka jidysz, Festiwal „Warszawa Singera”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztat języka jidysz, Festiwal „Warszawa Singera”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zabawa i nauka zapewniona jest na warsztacie Amulety żydowskie, prowadzonym przez Hannę Kossowską, wybitną animatorkę i propagatorkę kultury żydowskiej. Uczestnicy dowiedzą się, jakie jest pochodzenie i symbolika amuletów żydowskich, będą też mogli samodzielnie wykonać gwiazdy, hamsy, litery hebrajskie. Dużo przyjemnej edukacji dostarczy dzieciom i ich rodzicom spacer Śladami pana Singera, który poprowadzą Anna Pietruszka-Dróżdż i Sylwia Markowska.

Teatralną propozycją dla dzieci jest spektakl Teatru Żydowskiego Ostatni Syn. Przedstawienie wyreżyserowane zostało przez Przemysława Jaszczaka, według scenariusza Magdy Fertacz, ze scenografią Mariki Wojciechowskiej, muzyką Piotra Klimka i projekcjami Aleksandry Ołdak. Ostatni Syn to spektakl – projekt edukacyjny, który pozwala odkryć tajniki wierzeń i religii świata, nie tylko młodym odbiorcom.

Animatorzy z Muzeum Historii Żydów Polin przygotowali Warsztaty literacko- plastyczne dla rodzin z dziećmi. Mają one formę gry terenowej. Uczestnicy spotkają się w bajkowym świecie pełnym niespodzianek i zagadek ukrytych w tekstach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Z tabletami w rękach będą poszukiwać skarbów, rozwiązywać zagadki i wykonywać specjalne zadania. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Łąka Leśmiana.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.

Warszawa Singera dla dzieci
Od 25 sierpnia do 2 września 2018 roku
Festiwal Warszawa Singera

Dodaj komentarz