• 2018-08-22

Warsztat mistrzowski z Tamirem Ginzem

W ramach Tygodnia Izraelskiego, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, profesjonalni tancerze będą mieli okazję spotkać się 29 sierpnia z wybitnym choreografem Tamirem Ginzem, dyrektorem artystycznym jednego z największych zespołów tańca współczesnego w Izraelu – Kamea Dance Company.

Tamir Ginz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tamir Ginz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztat, który odbędzie się w Nowej Synagodze we Wrzeszczu, skierowany jest do tancerzy profesjonalnych i zaawansowanych. Uczestnicy będą mogli poznać tajniki codziennej pracy Kamea Dance Company i pracować pod okiem założyciela zespołu. Warsztaty będą składały się z dwóch części – rozgrzewki, a następnie repertuarowego kursu mistrzowskiego z Ginzem.

Tamir Ginz po ukończeniu edukacji tanecznej w Izraelu oraz za granicą występował z Baletem Haifa i był tancerzem Batsheva Dance Company, pod artystycznym kierownictwem Ohada Naharina. Ginz był również rezydentem choreografa Bat-Dor Dance Company w Tel-Avivie i głównym nauczycielem tańca współczesnego w studiu tańca Bat-Dor. Jego pierwsze dzieło dla Bat-Dor, Platform 1, przyniosło mu w 1997 roku duńską nagrodę Albert Gaubier za choreografię. W 2002 roku opuścił Bat-Dor w Tel-Avivie, by wspólnie z Daniellą Schapira założyć Kamea Dance Company.

Warsztat mistrzowski z Tamirem Ginzem
29 sierpnia 2018 roku, godz. 12.00
Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR