Spotkanie autorskie z Agatą Królak w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Zapraszamy na spotkanie autorskie pt. Dosyć obrazków! O edukacji wizualnej w czasach wizualnej hegemonii, które w piątkowy wieczór poprowadzi Agata Królak.

Agata Królak, „O ja! Abstrakcja, O ty! Abstrakty”, Instytut Dizajnu w Kielcach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Królak, „O ja! Abstrakcja, O Ty! Abstrakty”, Instytut Dizajnu w Kielcach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzeniu będzie towarzyszyć otwarcie wystawy O ja! Abstrakcja / O Ty! Abstrakty, czyli o rozmawianiu obrazem dla dzieci w każdym wieku w przestrzeni Instytutu Dizajnu.
Jak projektować obrazy w świecie zdominowanym przez obraz? Po co dbać o język wizualny najmłodszych uczestników kultury wizualnej? Jakie znaczenie dla edukacji wizualnej ma twórcza aktywność, a jakie dla twórczej aktywności mają intuicja i trening uważności? Nieoczywiste odpowiedzi na powyższe pytania staną się podstawą prezentacji, która będzie towarzyszyć wystawie O ja! Abstrakcja / O Ty! Abstrakty…
Kreatywne zestawy edukacyjne O ja! Abstrakcja i O Ty! Abstrakty, składające się na publikację O rozmawianiu obrazem to realizacja, która została stworzona w oparciu o myślenie i obrazowanie abstrakcyjne, a jej nadrzędnym celem jest wspieranie rozwoju twórczej aktywności, intuicji i uważności.

Piątkowa prezentacja będzie próbą uporządkowania i podzielenia się refleksjami, spostrzeżeniami i odkryciami, zebranymi podczas pracy nad doktoratem – publikacją O rozmawianiu obrazem. Efekty dwuletnich działań i poszukiwań będzie można zobaczyć w postaci wystawy. Przestrzeń Instytutu Dizajnu wypełnią intensywne kolory, patterny, charakterystyczne dla Agaty Królak kreski i kształty przypominające niezgrabne dziecięce rysunki. Ekspozycję będzie można oglądać w Przestrzeni Instytutu Dizajnu do 9 listopada 2018 roku.

Agata Królak – gdańszczanka; projektuje i ilustruje dla dzieci w każdym wieku. Asystentka w Pracowni Ilustracji na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku i autorka książek obrazkowych. Laureatka plebiscytu MUST HAVE Festiwalu Łódź Design, nagrody KTR, wyróżnień IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Stypendystka programu NCK Młoda Polska w 2016 roku. Publikacje O ja! Abstrakcja i O Ty! Abstrakty są częścią projektową pracy doktorskiej obronionej na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku w marcu 2018 roku.

Dosyć obrazków! O edukacji wizualnej w czasach wizualnej hegemonii
Spotkanie autorskie z Agatą Królak
24 sierpnia 2018 roku, godz. 18.00
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz