Nowe wydanie Żony Meg Wolitzer

Bestsellerowa powieść autorki Wyjątkowych – Meg Wolitzer to jeden z najgłośniejszych tytułów tej jesieni. Premiera nowego wydania Żony już 5 września. Kilka dni później w polskich kinach pojawi się ekranizacja książki ze znakomitą Glenn Close w roli głównej.

Meg Wolitzer, „Żona”, Wydawnictwo W.A.B. (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Meg Wolitzer, „Żona”, Wydawnictwo W.A.B. (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Joan Castleman przez lata towarzyszyła swojemu mężowi podczas błyskotliwego rozwoju jego kariery literackiej. Wspierała go, zanim odniósł pierwszy sukces, by potem wiernie stać u jego boku, gdy zdobywał coraz większe uznanie. Przez długi czas Castlemanowie nauczyli się żyć obok siebie: mąż – grając pierwsze skrzypce, żona – stojąc w jego cieniu. Dzień największego zawodowego triumfu Castlemana okaże się jednak ostatnim sukcesem uczczonym wspólnie. Joan, dusząca się w nieudanym małżeństwie, podejmuje decyzję – gdy dotrą na miejsce, by odebrać upragnioną Helsińską Nagrodę Literacką, opuści męża. Podróż małżonków za ocean stanie się dla niej okazją do podsumowania kilkudziesięciu lat wspólnego życia, pełnego pozorów i skrywanych tajemnic.

Żona to błyskotliwa i pełna ironii opowieść o kobiecie, która przekroczywszy sześćdziesiąt lat, postanawia odzyskać swoją tożsamość i rozliczyć się z przeszłością. Wolitzer w dowcipny sposób kreśli gorzki obraz małżeńskiego życia u boku słynnego pisarza, życia przepełnionego hipokryzją, ale też niepozbawionego czułości oraz przywiązania – i odważnie stawia pytania o granice poświęcenia, lojalności, a także wzajemnego oddania.

Meg Wolitzer – amerykańska pisarka i eseistka, autorka kilkunastu świetnie przyjętych powieści, spośród których polskiego przekładu doczekały się m.in. Żona (2005), Pod kloszem (2015) oraz Wyjątkowi (2016). Najnowsza książka Wolitzer – The Female Persuasion – stała się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych, a prawa do jej ekranizacji wykupiła Nicole Kidman. W polskiej wersji językowej powieść ukaże się nakładem wydawnictwa W.A.B. w 2019 roku.

Meg Wolitzer, Żona
Premiera: 5 września 2018 roku
Wydawnictwo W.A.B.

 

Dodaj komentarz