Finał On Art 2018 – Festiwalu Kina i Sztuki

Tegoroczny On Art 2018 – Festiwal Kina i Sztuki dobiega końca! Uroczysta gala, na której poznamy zwycięzców w różnych kategoriach, odbędzie się 24 sierpnia o godz. 19.00 w Muzeum Narodowym w Warszawie.

On Art 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

On Art 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czym jest On Art 2018

On Art 2018 to plenerowy festiwal filmowy, na który składają się: konkurs międzynarodowy oraz przegląd filmów o sztuce. Impreza trwała ponad 2 miesiące w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu. W ramach On Art odbyło się ponad 100 projekcji. Będą one trwały również po gali finałowej, aż do początku września.

Konkurs międzynarodowy

W tym roku Festiwal poszerzył formułę o konkurs międzynarodowy, do którego zakwalifikowały się 93 filmy z wielu krajów świata, m.in. z Izraela, Kanady, Chile, Iranu, Brazylii, Meksyku, Australii, Chin i RPA. Wśród nich jest 30 filmów średnio i długometrażowych (powyżej 30 minut). Poziom artystyczny nadesłanych filmów jest niezwykle wysoki, dlatego bardzo trudno jest wybrać zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Bierzemy pod uwagę aktualność i oryginalność tematu, zastosowane środki filmowe, oraz co najważniejsze, czy film jest poruszający. Publiczność przyjmuje filmy fantastycznie i to pokazuje jak każdy z nas potrzebuje kontaktu z dobrą sztuką. Leszek Wejcman – Dyrektor Artystyczny On Art 2018.

Przegląd filmów o sztuce

Oprócz sekcji konkursowej, Festiwal On Art pokazał także przegląd filmów fabularnych i dokumentalnych, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką. Wśród nich między innymi: Młynarski. Piosenka finałowa; Dalida. Skazana na miłość; The Doors. Historia Niedopowiedziana; Jaśniejsza od Gwiazd; Marley i wiele innych.

Wakacje ze sztuką

Festiwal On Art 2018 odbył się w wielu przepięknych lokalizacjach, m.in. na terenie: Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie i Wrocławskim Muzeum Współczesnym. Największym powodzeniem u widzów cieszyły się pokazy w Łazienkach Królewskich. Piękna sceneria tego miejsca sprzyja odbiorowi sztuki. Cały festiwal uważam za sukces i już przygotowujemy kolejną edycję. Cieszy nas również zaangażowanie i doskonała współpraca z ważnymi instytucjami kultury – Marcin Dumieński, Dyrektor Festiwalu On Art 2018.

Nabór filmów na kolejną edycję rozpocznie się jesienią.

On Art 2018
Organizator: Fundacja Rozwoju Kinematografii
Lipiec-sierpień 2018

Dodaj komentarz