• 2018-08-21

Odnajdę cię w Konkursie Debiutów Festiwalu Filmowego w Montrealu

Odnajdę cię – film w reżyserii Beaty Dzianowicz, został zakwalifikowany do Konkursu Debiutów w ramach nadchodzącego 42. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu. W ubiegłych latach w Montrealu wyróżnienia odebrali, m.in.: Maciej Sobieszczański (nagroda za najlepszą reżyserię za Zgodę), Michał Rogalski (nagroda za najlepszy scenariusz za Letnie przesilenie) oraz Maciej Pieprzyca (Grand Prix oraz Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Publiczności za Chce się żyć).

„Odnajdę cię”, reż. Beata Dzianowicz (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Odnajdę cię”, reż. Beata Dzianowicz (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik.

Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, ten dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą kobieta, by uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, ryzykując życie Grzegorza (Piotr Stramowski) – ostatniego z ocalałych żołnierzy. Chcąc wybrnąć z sytuacji, Justa rozpoczyna ryzykowną grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt jest życie jej ukochanej córki.

W głównych rolach wystąpili: Ewa Kaim, Michał Żurawski, Piotr Stramowski.

Odnajdę Cię, reż. Beata Dzianowicz
Konkurs Debiutów 42. MFF w Montrealu
Od 23 sierpnia do 3 września 2018 roku
Montreal

Dodaj komentarz