• 2018-08-21

Gary Numan w Polsce

Gary Numan, legenda muzyki elektronicznej i industrialnej wystąpi na jedynym koncercie w Polsce. Muzyk zagra 25 listopada w warszawskim klubie Progresja.

Gary Numan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gary Numan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gary Numan to brytyjski wokalista, autor tekstów i producent muzyczny aktywny na scenie od 1977 roku. Brzmienia, w jakich się obraca to przede wszystkim industrialny rock, synt-pop oraz elektronika. Charakterystyczny dla Gary’ego jest jego oryginalny, androgeniczny wygląd.

Artysta rozpoczął karierę we współ-założonym przez siebie zespole Tubeway Army, z którym wydał 2 albumy, a w tym jeden z najbardziej znanych utworów Are ‘friends electric?. Następnie w roku 1979 ukazał się jego pierwszy, solowy materiał pt. The Pleasure Principle. W kolejnych latach pojawiły się takie płyty jak Telekon, Warriors, Strange CharmHuman czy Dead Son Rising. Gary w przeciągu swojej działalności scenicznej zgromadził na swoim koncie aż 20 studyjnych albumów.

Artysta pojawi się w Warszawie w ramach trasy koncertowej Savage, która promuje jego ostatni album pt. Savage: Songs From A Broken World. Jako support gościnnie wystąpi także zespół Nightmare Air.

Gary Numan
25 listopada 2018 roku
Klub Progresja w Warszawie

Dodaj komentarz