Warszawskie Dni Różnorodności

Od 20 sierpnia a 8 września będą miały miejsce wydarzenia kulturalne i edukacyjne zorganizowane przez kilkadziesiąt  instytucji i niezależnych inicjatyw. Na terenie całej Warszawy będzie można poznać m.in. dorobek kulturowy innych narodowości czy grup wyznaniowych. Zostanie otwarta street art Galeria Ukraińska, pani Irma opowie na swoich warsztatach o kuchni gruzińskiej, odbędzie się także zwiedzanie meczetu na Ochocie z prelekcją o islamie czy trening piłki nożnej dla kobiet z różnych krajów. Te oraz wiele innych atrakcji zaplanowano dla was podczas Warszawskich Dni Różnorodności.

Warszawskie Dni Różnorodności (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Dni Różnorodności (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Dni Różnorodności poświęcone są różnym grupom warszawiaków, przede wszystkim tym niedostrzeganym lub dyskryminowanym. To czas, aby opowiedzieć o tym, z jakimi trudnościami spotykają się oni w życiu codziennym, na jakich polach doświadczają dyskryminacji, jak można ich wesprzeć i wreszcie jak można reagować na przestępstwa z nienawiści. Dom Kultury „Świt” powoła Żywą Bibliotekę, w której lektura książki zastąpiona będzie spotkaniami z ludźmi o bogatych, często trudnych doświadczeniach z życia w Warszawie, Fundacja eF Kropka poprowadzi Szkolenie antydyskryminacyjne Razem wbrew stereotypom dotyczące stygmatyzacji osób po kryzysach psychicznych, projekcje w filmowe przybliżą postaci aktywistów walczących o prawa człowieka, takich jak James Baldwin czy Barbara Harrell-Bond, odbędą się spotkania i debaty poświęcone problemom uchodźców, osób niepełnosprawnych czy bezdomnych, a także oprowadzanie po cerkwi dla seniorów i lekcje tanga dla niewidomych.

Głównym punktem programu jest dwudniowy piknik na Placu Zabaw nad Wisłą i bulwarach wiślanych, który połączy kulturę, rozrywkę i edukację. 25 sierpnia odbędą się koncerty zespołu Remont Pomp z Mikołajem Trzaską i Sound in Space oraz impreza organizowana wspólnie przez kolektywy didżejskie Synergia i Flauta. W tym czasie także występy na scenie, m.in. stand-up Bartka Wojtkowskiego, który swoim poczuciem humoru oswaja dla publiczności zespół Tourette’a. Mała Orkiestra Dancingowa, pod dyrekcją Noama Zylberberga, przypomni wielokulturowy ferment przedwojennej Warszawy i zaprosi do tańca wszystkich uczestników pikniku.

Warszawskie Dni Różnorodności
Od 20 sierpnia do 8 września 2018 roku
Komisja Klubowa, Warszawa

Dodaj komentarz