• 2018-08-20

Conner Youngblood z debiutanckim albumem

Nadzieja amerykańskiej sceny – Conner Youngblood – debiutuje z albumem Cheyenne. Utalentowany Amerykanin, który supportował już takie gwiazdy jak Janelle Monae, Aurora czy Sohn, jesienią przyjeżdża na koncerty do Polski. Muzyk z Teksasu zagra 18 października w Poznaniu, 19 października w Warszawie oraz 20 października we Wrocławiu.

Conner Youngblood, „Cheyenne” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Conner Youngblood, „Cheyenne” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Amerykanin ma niezwykły talent pisania urokliwych, lirycznych piosenek. Zapytany o swoje największe inspiracje Conner wymienia Becka, Bona Ivera i Gorillaz, zaś spośród młodej generacji twórców najwięcej łączy go chyba z Mosesem Sumneyem i Rhye. Urodzony w Dallas muzyk, z wyglądu przypominający młodego Basquiata, ukończył prestiżowy uniwersytet Yale, gdzie poza siedzeniem w bibliotece, trenował zapasy zaś wolny czas poświęcał na skateboarding.

Debiutancki album Youngblooda Cheyenne to pełna swobody fuzja folkowej melancholii, subtelnej elektroniki i soulowej żarliwości. Na płycie muzyk samodzielnie gra na aż trzydziestu instrumentach: od gitary i syntezatorów po harfę, klarnet czy table. Instrumenty kolekcjonuje od dawna – to najlepszy prezent jaki można mu zrobić na urodziny lub święta, choć Youngblood w poszukiwaniu okazji odwiedza też giełdy i antykwariaty. Bogactwo muzycznych środków i aranżacyjny talent sprawiają że Cheyenne zachwyca swobodnym, naturalnym brzmieniem i harmoniczną swobodą. Youngblood nagrywał płytę ponad dwa lata, w przerwach między pracą w studiu koncertował zaś po całym świecie. Doświadczenia zdobyte w podróżach miały wpływ na jego album, którego wydźwięk można porównać do krążka Migration Bonobo.

Conner Youngblood, Cheyenne 
Premiera: 17 sierpnia 2018 roku
Wytwórnia Ninja Tune / Counter

Dodaj komentarz