• 2018-08-17

Paul McCartney – Fuh You

Paul McCartney ogłasza kolejny przystanek w podróży do Egypt Station. Najnowszy singiel Fuh You jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych. Premiera płyty 7 września.

Paul McCartney, „Fuh You” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Paul McCartney, „Fuh You” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Egypt Station, album zatytułowany tak jak jeden z obrazów Paula McCartneya, to pierwszy premierowy materiał muzyka od czasu wydanego w 2013 NEW. Po ogłoszeniu premiery, muzyk zaprezentował utwory I Don’t Know oraz Come On To Me. Sesje nagraniowe do Egypt Station odbywały się między Los Angeles, Londynem a Sussex. Producentem całej płyty jest Greg Kurstin (Adele, Beck, Foo Fighters), za wyjątkiem najnowszego utworu – Fuh You – gdzie obowiązki producenta przejął Ryan Tedder (OneRepublic).

Całą płytę zrobiłem z Gregiem Kurstinem, ale ten jeden singiel powstał we współpracy z Ryanem. Mieliśmy kilka pomysłów i skrawków melodii oraz akordów i tak kawałek po kawałku ułożyliśmy ten utwór. Chciałem stworzyć historię. Po głowie chodził mi wers: „Kochanie, opowiedz mi o sobie. Mów prawdę, daj się poznać”, ogólnie: chcę wiedzieć, co czujesz, bo sprawiasz, że mogę wyjść na ulicę i zacząć kraść. Dla ciebie. Z tego pomysłu narodziła się piosenka. W pewnym sensie miłosna, ale też dość nieprzyzwoita. Tak właśnie: fuh you – opowiada o swoim najnowszym utworze Paul McCartney.

Paul McCartney, Fuh You
Premiera: 16 sierpnia 2018 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz