• 2018-08-17

Opera Management Course

Od 19 do 25 sierpnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbywać się będzie Opera Management Course. Będzie to szósta edycja wydarzenia, które Teatr organizuje wraz ze Stowarzyszeniem Opera Europa.

Opera Management Course (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opera Management Course (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kurs jest dedykowany młodym pracownikom oper, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności i szkolić się jako profesjonaliści. Celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat teatru operowego i produkcji spektakli operowych. W kursie wezmą udział osoby z różnych pól działalności teatrów: koordynacja artystyczna, marketing, finanse, administracja, edukacja czy pozyskiwanie środków.

W kilka dni Poznań zamieni się w europejską stolicę opery. Reprezentanci z kilkudziesięciu domów operowych, w niewielkich grupach będą pracować pod okiem doświadczonych specjalistów i praktyków, którymi są: Dyrektor Naczelna Teatru Wielkiego w Poznaniu Renata Borowska-Juszczyńska, Perryn Leech, Managing Director, Houston Grand Opera, Sebastian Schwarz, former General Director, Glyndebourne, Valeria Told, General Manager, Haydn Foundation Bolzano & Trento. Koordynatorem kursu jest w tym roku: Cormac Simms, Administrative Director, The Royal Opera, Covent Garden.

Według organizatorów doświadczanie to pozwoli uczestnikom poznać wiele aspektów związanych z pracą w teatrze. Doda im także pewności w wykonywanym fachu oraz stworzy sieć kontaktów o zasięgu ogólnoeuropejskim. Jej owocem często są wspólne międzynarodowe koprodukcje.

Opera Management Course
Od 19 do 25 sierpnia 2018 roku
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Dodaj komentarz