Artyści na rzecz XIV Aukcji Charytatywnej ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI

Ewa Kuryluk, Renata Bonczar, Wojciech Plewiński, Krzysztof Ludwin i Eugeniusz Gerlach to jedni z pierwszych artystów, którzy postanowili wesprzeć XIV Aukcję Charytatywną ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI. Grono artystów przekazujących nieodpłatnie swoje prace na to dobroczynne wydarzenie rośnie z tygodnia na tydzień. Dochód z licytacji, która odbędzie się 17 października w Muzeum Narodowym w Warszawie, zostanie przeznaczony na terapię osób z chorobami nowotworowymi i ich bliskich.

Rozalia Wójcik, „Jesień na Starym Mieście” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rozalia Wójcik, „Jesień na Starym Mieście” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aukcje charytatywne ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI organizuje już od 2007 roku Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei. Projekt ten wsparło dotąd ponad dwustu twórców, a wśród nich Magdalena Abakanowicz, Joanna Sarapata, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Rafał Olbiński, Witold Kaczanowski czy Chris Niedenthal.

Kompletowanie prac trwa w najlepsze i cieszymy się, że współpracują z nami zarówno artyści już świetnie znani, jak też ci nadal budujący swoje pozycje w świecie sztuki – powiedziała odpowiedzialna za warstwę artystyczną aukcji Anita Wolszczak-Karasiewicz, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, która poprowadzi licytację.

Do aukcji przyłączyli się do tej pory także Joanna Szumska, Mira Skoczek-Wojnicka, Rozalia Wójcik, Kazimiera Myk-Magdziak, Karol Bąk, Tomasz Kostecki, Jacek Lipowczan, Dariusz Miliński, Michał Warecki, Tomasz Tobolewski, Krzysztof Pająk, Tomasz Kawiak i Dariusz Żejmo.

Wszystkie prace przeznaczone na licytację zostaną zaprezentowane na pokazie przedaukcyjnym, który odbędzie się w dniach od 15 do 17 października w holu kinowym warszawskiego Muzeum Narodowego.

XIV Aukcji Charytatywnej ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI
Aukcja: 17 października 2018 roku
Muzeum Narodowe w Warszawie
Organizator: Fundacja Ogród Nadziei

Dodaj komentarz