• 2018-08-16

Parzybroda. Piękny festiwal w małym mieście

Od 24 do 25 sierpnia odbędzie się 8. edycja Muzyczno-Literackiego Festiwalu Parzybroda. W tym roku organizatorzy – Mięty Pole – rozwijają wydarzenie. Część imprez odbędzie się w sąsiednim Ciechocinku, a drugi dzień zdominuje nocny koncert na otwartej scenie postawionej w pobliskim lesie, gdzie zagrają polskie i czeskie zespoły.

Festiwal „Parzybroda” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal „Parzybroda” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolejna edycja festiwalu Parzybroda odbywa się jak zawsze pod wezwaniem Jana Parzybrody i Edwarda Stachury.  To impreza „łącząca przeróżności, wykorzystująca kujawskie krajobrazy oraz szatańskie zdolności” – jak piszą organizatorzy. Na uczestników czekają koncerty, odczyty literackie, projekcje filmowe, spacery i warsztaty.  Nowością wprowadzoną w tegorocznej edycji jest wielki koncert plenerowy na scenie postawionej w lesie w pod-aleksandrowskich Białych Błotach. Koncert będący zwieńczeniem festiwalu, odbędzie się wieczorem, drugiego dnia imprezy, 25 sierpnia.

19 Wiosen (źródło: materiały prasowe organizatora)

19 Wiosen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas Parzybrody wystąpią m.in.: 19 Wiosen, Kinsky, Mazzoll, Ukryte Zalety Systemu, Inau (Czechy) i Šoumen (Czechy). Pojawią się też poeci i literaci Adam Wiedemann, Konrad Góra i legendarny Básník Ticho z Czech. Zobaczymy też nagradzane filmy Agnieszki Elbanowskiej i Witolda Leszczyńskiego. Festiwalowe wydarzenia rozegrają się w różnorodnych przestrzeniach wokół Aleksandrowa: w klubie Fado w samym Aleksandrowie, w Białych Błotach w lesie nad rzeką Tążyną (k. Aleksandrowa), a także w bibliotece miejskiej i kinie Zdrój w Ciechocinku.

Festiwal Parzybroda
Od 24 do 25 sierpnia 2018 roku
Mięty Pole
Białe Błota, Aleksandrów Kujawski

Dodaj komentarz