• 2018-08-16

O Toruniu w Korei Południowej

26 lipca 2018 roku, w Narodowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Seulu (Korea Południowa) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy  – Poczytaj Polskę, Poczuj Polskę, która została przygotowana we współpracy z Ambasadą RP w Seulu. Ekspozycję będzie można oglądać do końca września. W sposób atrakcyjny dla dzieci zaprezentowano polskie obiekty UNESCO.

„Poczytaj Polskę, poczuj Polskę”, wystawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Poczytaj Polskę, poczuj Polskę”, wystawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie nie zabrakło oczywiście Torunia. Poświęcona mu część powstała przy współpracy organizatorów z Muzeum Okręgowym w Toruniu oraz Urzędem Miasta Torunia. Treści oraz materiały prezentujące gród Kopernika dostępne są dla zwiedzających w językach koreańskim oraz angielskim. Polskie zabytki przedstawiono w interaktywnej formie plakatów, zdjęć, filmów, jak również w technologii VR. Wystawa obejmuje również przegląd polskich książek i opowiadań dla dzieci ze zbiorów biblioteki Ambasady RP w Seulu oraz polskich książek w przekładzie na język koreański ze zbiorów Biblioteki. Dodatkowo wystawie towarzyszą interaktywne gry i zabawy takie jak: puzzle z zabytków UNESCO, kolorowanki, możliwość przebrania się w polski strój krakowski. Wystawa jest jednocześnie wydarzeniem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uroczystym otwarciu, poza najmłodszymi, obecni byli dyrektor Biblioteki, pan Cho Youngjoo oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, w tym ambasadorzy Łotwy, Izraela, Słowacji, Hondurasu, Portugalii, Czech i ZEA. W czasie otwarcia skosztować można było polskich słodyczy i napojów eksportowanych do Korei. Przewiduje się, że codziennie wystawę odwiedzać będzie ok. 100 osób, głównie dzieci i młodzieży. Dobra lokalizacja i bezpłatny wstęp umożliwi zapoznanie się z kulturą polską nie tylko dzieciom koreańskim, ale także zwiedzenie wystawy przez coraz liczniejszych w Korei Polaków.

Poczytaj Polskę, Poczuj Polskę
Od 26 lipca do 30 września 2018 roku
Narodowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Seulu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR