• 2018-08-16

Nabór do konkursów 5. edycji Wama Film Festival w Olsztynie

Do 10 września można przesyłać zgłoszenia konkursowe w ramach 5. edycji Wama Film Festival w Olsztynie. Tradycyjnie obradowały będą dwa składy jurorskie, złożone z twórców i krytyków filmowych. Pula nagród poszerzy się w tym roku o jedną znaczącą pozycję, która powinna zainteresować przede wszystkim filmowców stawiających pierwsze kroki w branży. Poza tradycyjnymi Grand Prix w obu konkursach po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda specjalna za najlepszy debiut.

„Wama Film Festival”, fot. Przemysław Skrzydło (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wama Film Festival”, fot. Przemysław Skrzydło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak co roku, szukamy filmów związanych z najważniejszymi problemami współczesnego świata, oscylującymi wokół tematu wielokulturowości, funkcjonowania różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych –Dlatego kluczem selekcji do konkursu fabuł jest kryterium współprodukowania obrazu przez ekipy z różnych krajów. Koprodukcja filmowa jest siłą rzeczy zapisem dialogu międzykulturowego. To widać na ekranie i to pasuje do moich rodzinnych stron – Warmii i Mazur. – Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu.

W Konkursie Filmów Krótkich swoją nagrodę przyzna również Jury Warmii i Mazur, które zastąpi funkcjonujące przez cztery lata Jury Mniejszości Kulturowych. Wręczone zostaną także nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Z kolei w Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych, poza nagrodą główną, zostanie przyznana nagroda publiczności.

5. edycja Wama Film Festival w Olsztynie
Zgłoszenia: do 10 września 2018 roku
Od 9 do 13 października 2018 roku
Olsztyn

Dodaj komentarz