• 2018-08-16

Miasto i dziewczyna

W kantynach Aioli powstał własnie nowy cykl artystyczny – Art Friendly. Projekt ma na celu promocję młodych artystów z różnych sektorów takich jak malarstwo, fotografia, grafika i rzeźbiarstwo. We wszystkich lokalach Aioli, niezależnie od lokalizacji organizatorzy planują spajać środowiska artystyczne, ale też angażować młodych ludzi w życie kulturalne. Aioli to platforma do promocji młodego artyzmu w każdym wydaniu. 19 sierpnia odbędzie się wernisaż prac Magdy Danaj – Miasto i dziewczyna.

Magda Danaj, „Miasto i dziewczyna” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magda Danaj, „Miasto i dziewczyna” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co więcej – każda z wystaw będzie miała swój tour po wszystkich AIOLI – tym samym prace artystów będzie można zobaczyć w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Art Freindly to nieodzowny element życia kantyny, to połączenie opcji spędzania czasu z muzyką i sztuką. Organizowane wydarzenia są w pełni bezpłatne i otwarte dla wszystkich, którzy pragną egzystować w środowisku artystycznym.

Magda Danaj – zorientowana na tekst rysowniczka i ilustratorka. Autorka Porysunków, które powstają w jej głowie już od ponad dziesięciu lat. Twórczyni krótkich form internetowych, komiksowych, autorka okładek do książek, płyt, plakatów, autorskich kalendarzy i itd. Współpracowała z wieloma markami, instytucjami, portalami i magazynami, o większości już nawet nie pamięta. Lubi to, co robi i nie robi tego, czego nie lubi. Miasto i dziewczyna  to głównie wystawa jej najnowszych prac oraz krótki wybór prac z całości twórczości. Podczas wernisażu 19 sierpnia Gości Aioli będą mieli okazję spotkać się z artystką.

Magda Danaj, Miasto i dziewczyna
Wernisaż: 19 sierpnia, godz. 17.00
Aioli, Gdańsk

Dodaj komentarz