• 2018-08-16

Hommage à Blues Brothers

31 sierpnia w w Pawilonie Koncertowym na Grochowskiej zabrzmią słynne utwory z filmu Blues Brothers. W symfonicznych aranżacjach, wzbogaconych sekcją rytmiczną wykonają je dla was Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Sinfonia Varsovia. Koncert Hommage à Blues Brothers rozpocznie jesienną część cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej.

Sinfornia Varsovia na Grochowskiej, „Hommage á Blues Brothers” (źródło: materiały promocyjne organizatora)

Sinfornia Varsovia na Grochowskiej, „Hommage á Blues Brothers” (źródło: materiały promocyjne organizatora)

Przeboje takie jak Everybody Needs Somebody to Love, Jailhouse Rock czy Minnie the Moocher weszły na stałe do kanonu popkultury, na równi z nieodłącznymi czarnymi okularami, kapeluszami i białymi skarpetkami do czarnych garniturów. O ponadczasowym sukcesie filmu zdecydowały jednak nie tylko piosenka i kostiumy, ale przede wszystkim niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, bez względu na to w jakie tarapaty by się nie wpakowali.

Wszystkie te elementy będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo podczas koncertu z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej. Wspólnie z orkiestrą wystąpią Zbigniew Zamachowski, ikona polskiego kina, a także Maciej Miecznikowski, doskonale znany z takich zespołów jak Leszcze czy Püdelsi. Razem z nimi wystąpi ceniona wokalistka Jolanta Szczepaniak-Przybylińska, a także rozbudowana sekcja rytmiczna. Nad całością od pulpitu dyrygenckiego czuwał będzie Bassem Akiki. Piosenki z Blues Brothers zabrzmią w orkiestrowej aranżacji Wiesława Świderskiego, która wzbogaci kultowe melodie o dodatkowy ładunek ekspresyjny.

Występy orkiestry w Pawilonie Koncertowym na Grochowskiej są częścią Lata w Sinfonii Varsovii, sezonu letniego, który potrwa aż do 21 września. Część wrześniowa obejmie dwa koncerty symfoniczne: Krzysztof Herdzin i muzyka filmowa oraz Roby Lakatos i muzyka świata, a także recitale uczestników I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.

Sinfonia Varsovia na Grochowskiej – Hommage à Blues Brothers
31 sierpnia 2018 roku, godz. 19.30
Pawilon Koncertowy na Grochowskiej, Warszawa

Dodaj komentarz