• 2018-08-16

Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski

W roku poprzedzającym wielki jubileusz 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki odbędzie się od 22 do 25 sierpnia 56. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju.

56. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

56. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas tegorocznej edycji będzie można usłyszeć jedną z najwybitniejszych polskich śpiewaczek – Jadwigę Rappe. Wystąpią także znakomici laureaci warszawskiego Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki – Jury Horodecki z Białorusi i Joanna Zawartko.

Po zeszłorocznej kudowskiej premierze Nowego Don Kiszota Moniuszki i Fredry, która okazała się być prapremierą, pierwszym w historii wykonaniem tej krotochwili, czeka w tym roku słuchaczy kolejna premiera, tym razem operetki Karmaniol St. Moniuszki do libretta Oskara Milewskiego, w urtekstowej wersji muzycznej i tekstowej, w reżyserii Roberto Skolmowskiego, pod kierownictwem muzycznym Stanisława Rybarczyka, z udziałem absolwentów i studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Orkiestry Festiwalowej.

Podczas Koncertu Inauguracyjnego wykonane zostaną fragmenty oper St. Moniuszki, m.in. Halki i Strasznego dworu w interpretacji Solistów, Chóru i Orkiestry Opery Wrocławskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego.

56. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski
Od 22 do 25 sierpnia 2018 roku
Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Kudowa-Zdrój

Dodaj komentarz