1. Festiwal Miasto Słowa

Nagrodzie Literackiej GDYNIA po raz pierwszy w tym roku towarzyszy festiwal Miasto Słowa. Będą spotkania z nominowanymi a następnie laureatami Nagrody, warsztaty, akcje miejskie i panele dyskusyjne nawiązujące do wątków pojawiających się w tytułach walczących o Kostki Literackie.

1. Festiwal Miasto Słowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

1. Festiwal Miasto Słowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal gościć też będzie znamienitych polskich prozaików, w tym Jerzego Pilcha i Eustachego Rylskiego, a także Jacka Dukaja, Łukasza Orbitowskiego czy Olgę Drendę. Z Czech przyjedzie Petra Hůlová, a Pablopavo i ludziki zagrają w Gdyni koncert.

Dopełnieniem programu literackiego jest, po raz pierwszy w tym roku, program filmowy. Organizatorzy wybrali filmy dokumentalne, które uzupełniają i poszerzają tematy spotkań z autorami, osadzają je w światowym kontekście. Jeśli spotkania z nominowanymi eseistami to i film-esej o osobistym muzeum noblisty Orhana Pamuka, jeśli poezja – to i niezwykle odważna Poetka z Arabii na ekranie. Będzie o blokowiskach polskich i brazylijskich, peryferiach francuskich oraz o maszynach do pisania.

1. Festiwal Miasto Słowa
Od 27 sierpnia do 2 września 2018 roku
Organizator: Miasto Gdynia
Nagroda Literacka Gdynia

Dodaj komentarz