• 2018-08-14

Wolfgang Amadeus Mozart – Bastien und Bastienne

Krakowska Opera Kameralna zaprasza 18 sierpnia na operę komiczną Wolfganga Amadeusa Mozarta – Bastien und Bastienne w reżyserii Wacława Jankowskiego. Młodzieńcze dzieło Mozarta zostało skomponowane w 1768 roku na zamówienie sławnego, wiedeńskiego lekarza – magnetyzera Antoniego Mesmera. Pierwowzorem fabuły była opera comique Le Devin du village (Wiejski wróżbita) autorstwa francuskiego filozofa Jana Jakuba Rousseau.

Wolfgang Amadeus Mozart, „Bastien und Bastienne”, proj. Leszek Żebrowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wolfgang Amadeus Mozart, „Bastien und Bastienne”, proj. Leszek Żebrowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bastien und Bastienne to idylliczna opowieść o miłości. Bastienne, podejrzewając, że jej ukochany Bastien ją zdradza, zwraca się z prośbą o pomoc do wróżbity Colasa, który doprowadza do konfrontacji kochanków. W rolach głównych występują: Jarosław Bielecki (tenor), Grzegorz Łabuda, Ewelina Koniec (sopran), Ewelina Ściana, Sebastian Marszałowicz (bas), Paweł Kumięga oraz Katarzyna Domanus.

Uroczy drobiazg młodego Mozarta w reżyserii Wacława Jankowskiego, pod batutą Michała Łukasza Niżyńskiego, w scenografii Katarzyny Muchy z choreografią Jadwigi Leśniak-Jankowskiej, z tekstami mówionymi Michała Zabłockiego udanie łączącymi osiemnastowieczne libretto ze współczesnością, dał publiczności wiele okazji do śmiechu i dobrej zabawy. – Anna Woźniakowska, polskamuza.eu.

Wolfgang Amadeus Mozart – Bastien und Bastienne
opera komiczna
18 sierpnia 2018 roku, godz. 19.00
Krakowska Opera Kameralna

Dodaj komentarz