• 2018-08-14

Etno Multi Kulti – Weekend Wielokulturowości

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz Fundacja Ostańce Nadziei zapraszają na wyjątkowe wydarzenie tworzone wspólnie z kreatywnymi imigrantkami i imigrantami mieszkającymi w Trójmieście. W programie  wystawy, koncerty, warsztaty, kiermasze i rozmowy o tym, co nas różni i w czym jesteśmy zupełnie tacy sami. Etno Multi Kulti – Weekend Wielokulturowości 18 i 19 sierpnia w Gdańsku.

„Etno Multi-Kulti – Weekend Wielokulturowości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Etno Multi-Kulti – Weekend Wielokulturowości” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdańsk od zawsze był miastem wielu kultur, które wspólnie składały się na barwną mozaikę. Również dziś mieszkają tu osoby z różnych krajów, kultur i religii. Oddając im przestrzeń Letniego Jarmarku w ogrodzie Oddziału Etnografii MNG chcemy stworzyć swobodną atmosferę spotkania i forum wzajemnej inspiracji. Podczas Etno Multi Kulti – Weekend Wielokulturowości wytwórcy i artyści pochodzący spoza Polski (Ukrainy, Gruzji, Białorusi, Kolumbii czy Rosji) zaprezentują swoje talenty artystyczne i kulinarne i opowiedzą swoje historie. Wydarzeniu towarzyszą liczne warsztaty, koncerty i pokazy – każdy znajdzie coś dla siebie.

W programie m.in. wystawa prac Vasyla Netsko, warsztaty podstaw haftu prowadzone przez Nataliaę Kovalyshynę, kurs pisania kaligrafią arabską, koncert Fiesta Latino kolumbijczyka Andresa Nievę oraz tworzenie lalek motanek.

Etno Multi Kulti – Weekend Wielokulturowości
Od 18 do 19 sierpnia 2018 roku
Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

Dodaj komentarz