• 2018-08-14

Cały ten Jazz na Festiwalu Warszawa Singera

15. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, trwający od 25 sierpnia do 2 września, to także miejsce dla miłośników jazzu. Koncerty, spotkania i warsztaty odbywać się będą w różnych warszawskich lokalizacjach, głównie w Teatrze Kwadrat, Synagodze Nożyków, na Scenie Letniej Teatru Żydowskiego, w Klubie Harenda i Austriackim Forum Kultury. Dyrektorem artystycznym Singer Jazz Festiwal jest Adam Baruch, wybitny krytyk muzyczny.

Singer Jazz Festival, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Singer Jazz Festival, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Udział w koncertach wezmą wybitni, cenieni i wyczekiwani muzycy z Polski i różnych zakątków świata. Międzynarodowe składy zespołów, nieoczekiwane połączenia, wielokulturowe muzyczne projekty zapewniają wysoki i oryginalny poziom koncertów. Inauguracją będzie koncert Oleś Brothers i Theo Jörgensmanna, którzy po kilku latach przerwy ponownie spotykają się na jazzowej scenie Festiwalu z koncertem Transgression. Wśród gwiazd zagranicznych pojawi się Dominique Pifarély, słynny francuski skrzypek, który wystąpi w koncercie Violin Summit. Kwintet Kennetha Dahla Knudsena w międzynarodowym składzie zaprezentuje utwory z najnowszego albumu Tètè. Nastrojowo zapowiada się koncert Woman in Black, w którym wystąpi Sasha Strunin – polska wokalistka z rosyjskim rodowodem oraz Gary Guthman Quartet.

Jazz Band Młynarski-Masecki wystąpi w koncercie Noc w Wielkim Mieście. Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. Fanów Doroty Miśkiewicz ucieszy wiadomość, że wokalistka wystąpi na Singer Jazz Festiwal. Będą jej towarzyszyć pianiści: Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski i Piotr Orzechowski oraz zespół Atom String Quartet. Muzyczny projekt Contemporary Sonus zaprezentuje grupa RGG wraz z Verneri Pohjola, trębaczem i kompozytorem z Helsinek.

Singer Jazz Festival
15. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Od 25 sierpnia do 2 września 2018 roku
Warszawa

Dodaj komentarz