• 2018-08-13

Teatr nad Wisłą – Novecento Mateusza Olszewskiego

14 sierpnia w klubokawiarni Pomost 511 w Warszawie zaprezentowany zostanie monodram Novecento Mateusza Olszewskiego, w reżyserii Marcina Brzozowskiego. To opowieść włoskiego pisarza Alessandro Baricco, o genialnym pianiście – samouku, przywoływana przez najbliższego przyjaciela – muzyka z okrętowego bandu.

Monodram „Novecento” Mateusza Olszewskiego, Pomost 511 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monodram „Novecento” Mateusza Olszewskiego, Pomost 511 (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Novecento nigdy nie zszedł ze statku, na tym statku się urodził i tu został. Przez dwadzieścia siedem lat nie postawił nogi na lądzie (…) Mówili też, że gra jakąś nieistniejącą muzykę…” W przestrzeni ograniczonej burtami statku znajdzie się miejsce dla pasji, muzyki, przyjaźni i marzeń. Odsłania się świat bohatera niezwykłego, którego talent muzyczny jest prawie magiczny. Co się jednak dzieje, gdy życie stawia przed nim swoje twarde wymagania? Czy podejmie on próbę zanurzenia się czy dalej będzie pływał po powierzchni, zarówno oceanu, jak i życia?

Porywający monodram Mateusza Olszewskiego. Artysta jest absolwentem PWSFTvIT w Łodzi, studiował również reżyserię na Akademii Teatralnej. Monodram Novecento, na podstawie powieści włoskiego pisarza Alessandro Baricco, można oglądać w Teatrze Szwalnia w Łodzi oraz na festiwalach w Polsce i za granicą. Spektakl był wielokrotnie nagradzany (10 nagród na 8 festiwalach).

Monodram Novecento Mateusza Olszewskiego
14 sierpnia 2018 roku, godz. 20.00
Pomost 511, Warszawa

Dodaj komentarz