• 2018-08-11

Muzyka w Pracowni. Koncert Sebastiana Zawadzkiego.

23 sierpnia Sebastian Zawadzki wraz ze swoją muzyką zagości w niespotykanej przestrzeni fińskiego, drewnianego domku Otwartej Pracowni Jazdów w Warszawie. Artysta wystąpi jako solista i zaprezentuje się we własnych kompozycjach fortepianowych, z towarzyszeniem elektronicznych brzmień.

Sebastian Zawadzki, „Pracownia Muzyczna”, fot. Alicja Trojnar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Zawadzki, „Pracownia Muzyczna”, fot. Alicja Trojnar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert z cyklu Muzyka w Pracowni będzie kolejną okazją do bliższego przyjrzenia się unikatowej twórczości tego młodego, charyzmatycznego pianisty i kompozytora, którego utwory balansują na pograniczu jazzu, muzyki klasycznej i elektronicznej. Dużą rolę odgrywa w nich także inspiracja kulturą krajów skandynawskich, ponieważ Sebastian Zawadzki od kilku lat mieszka i tworzy w Danii.

Sebastian Zawadzki (ur. Toruń, 14.10.1991) – wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia. Pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami. Absolwent studiów magisterskich na Rytmisk Music Konservatorium w Kopenhadze, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz ASCAP Film Scoring Workshop z Richard Bellis w Los Angeles w 2016 roku. Przygodę z muzyką rozpoczął w Toruniu, gdzie podjął się nauki na poziomie pierwszego i drugiego stopnia w tamtejszej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Już teraz może pochwalić się wydaniem kilku autorskich i sideman’owskich płyt. Laureat licznych nagród i aktywny uczestnik działań koncertowych odbywających się w Polsce i zagranicą. Autor ścieżki dźwiękowej do filmu Nu vandrer liver w reżyserii Sicilii Luny, który miał swoją premierę na festiwalu w Cannes (2016).

W swojej twórczości stara się łączyć muzykę jazzową, filmową i improwizowaną. Nie lubi stawiać nieprzekraczalnych granic jakkolwiek szufladkujących współczesny przemysł muzyczny. Do swojego dorobku może zaliczyć między innymi takie albumy jak: Norn (2018), Piano Works Vol. 1 (2018) czy Between the Dusk of a Summer Night (2017). Najbliższa zaplanowana premiera wydawnicza to druga odsłona Piano Works Vol. 2 (2018). Współpracował z polską wytwórnią Fortune Records.

Muzyka w Pracowni, Koncert Sebastiana Zawadzkiego
23 sierpnia 2018 roku, godz. 20.30
Otwarta Pracownia Jazdów, Warszawa

Dodaj komentarz