Karolina Mełnicka. Maszyna losująca jest pusta

Zapraszamy na sierpniową odsłonę naszego rocznego cyklu wydarzeń #AV #EL. Tym razem do Galerii W Y, czyli przestrzeni Galerii Off przy Piotrkowskiej 138/140, zaproszona została Karolina Mełnicka.

Karolina Mełnicka „Maszyna losująca jest pusta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karolina Mełnicka „Maszyna losująca jest pusta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karolina Mełnicka urodziła się w 1988 r w Toruniu. Ukończyła kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2010) oraz kierunku multimedia na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie (2016). Jej poszukiwania artystyczne można określić jako konceptualną sztukę krytyczną badającą wpływy technologii na tożsamość jednostki oraz na mechanizmy rzeczywistości odgórnie planowanej.

Interesują ją szczególnie obserwacje metod projektowania przestrzeni lub idei dla masowego odbiorcy. Zajmuje się animacją 3d,sztuką wideo, fotografią, obiektem, performansem, szczególną ważny w jej realizacjach jest tekst. W swoich realizacjach często korzysta z autorskiej poetyckiej narracji.

Jest współzałożycielką mikropaństwa Nomadic State, które współprowadzi wraz ze Stachem Szumskim, starając się projektować rozmaite narzędzia do hiperdemokracyjnego funkcjonowania. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i na świecie.

Karolina Mełnicka. Maszyna losująca jest pusta
16 sierpnia 2018 roku, godz.18.30
Galeria W Y w Łodzi

Dodaj komentarz