• 2018-08-11

Akademia Sinfonia Varsovia ogłasza nabór

Trwa nabór do 7. edycji Akademii Sinfonia Varsovia. W sezonie 2018/2019 organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów klas instrumentów smyczkowych uczelni muzycznych, którzy nie ukończyli 26 lat. Zgłoszenia można przesyłać do środy 12 września 2018 roku. Przesłuchania odbędą się w dniach 2 i 3 października 2018 roku w siedzibie Orkiestry Sinfonia  w Warszawie.

Akademia Sinfonia Varsovia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akademia Sinfonia Varsovia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akademia Sinfonia Varsovia to projekt, którego celem jest przygotowanie studentów i absolwentów uczelni muzycznych do przesłuchań wstępnych i gry w najlepszych orkiestrach symfonicznych oraz mniejszych zespołach instrumentalnych. Ważnym aspektem ASV jest także rozwijanie przedsiębiorczości młodych muzyków z naciskiem na dbałość o wizerunek i umiejętność autopromocji, przy jednoczesnym zrozumieniu zasad funkcjonowania rynku muzycznego.

Uczestnicy poprzednich edycji Akademii, zapoczątkowanej w 2012 roku, występowali na jednej scenie z artystami takimi, jak: Charles Dutoit, Valery Gergiev, Lorin Maazel, Krzysztof Penderecki czy Maxim Vengerov. Warto dodać, że absolwenci projektu grają w orkiestrach m.in. Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Narodowego Forum Muzyki czy w Sinfonii Varsovii.

Akademia Sinfonia Varsovia – nabór
Zgłoszenia do 12 września 2018 roku
Akademia Sinfonia Varsovia, Warszawa

Dodaj komentarz