Manipulacje tkaniną

Zapraszamy na warsztaty Manipulacje tkaniną – plisowanie, które odbędą się 25 sierpnia 2018 roku w Ambasadzie Dizajnu. Zajęcia przeznaczone są dla projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form.

„Manipulacje tkaniną - plisowanie”, Instytut Dizajnu w Kielcach (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Manipulacje tkaniną - plisowanie”, Instytut Dizajnu w Kielcach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się, jak tworzyć trójwymiarowe formy z płaskich arkuszy papieru i tkanin z wykorzystaniem całego wachlarza technik plisowania tkanin, wliczając w to kluczowe metody, takie jak Accordion, Knife, Box, Upright, Curved, Cut-Pleats, Twisted, V-pleats.

Pleating jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania. Za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania tworzy się niesamowite, strukturalne tkaniny. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcjach Miu Miu, Chanel, Alexander McQueen, czy Noir Kei Ninomiya.
Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych szkoleniach z plisowania i manipulacji tkanin.
Prowadzący: Dominika Syczynska

Dominika Syczyńska – projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. W tym kierunku kształciła się w Krakowie a także na Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Uczestniczka drugiej edycji polskiego Project Runway. Ubrania tworzy z pasją i dbałością o najmniejszy szczegół. Jej znakiem rozpoznawczym są trójwymiarowe struktury i tekstury. Odpowiedzialna za kreacje dla uczestników amerykańskiej edycji The Voice (2017). Na swoim koncie ma publikacje dla magazynów takich jak Vogue UK, Glamour czy Elle.

Manipulacje tkaniną – plisowanie
25 sierpnia 2018 roku, godz. 11.30-16.30
Prowadzenie: Dominika Syczyńska
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR