• 2018-08-09

Loveling w kinach od 24 sierpnia

24 sierpnia do kin trafi film Gustava Pizziego Loveling. To ciepła i uniwersalna opowieść o miłości i rodzinie, która podbiła serca publiczności na festiwalu Sundance, w Rotterdamie, Maladze, Edynburgu i w Karlowych Warach.

„Loveling”, reż. Gustavo Pizzi (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Loveling”, reż. Gustavo Pizzi (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera.

Kiedy opuściłem dom, patrzyłem tylko przed siebie. Nie obchodzili mnie moi rodzice i bracia, których zostawiłem. Ale gdy sam zostałem ojcem, zacząłem myśleć o przeszłości. Wraz z Karine zaczęliśmy się zastanawiać, co nasi rodzice mogli wtedy czuć. Zapewne my też to poczujemy, kiedy nasze dzieci postanowią żyć samodzielnie. Dlatego oprócz tych znanych nam elementów, Loveling opowiada o czymś, czego tak naprawdę nie wiemy. Przynajmniej na razie. – Gustavo Pizzi.

Loveling, reż. Gustavo Pizzi
Premiera: 24 sierpnia 2018 roku
Best Film

Komentarze wyłączone.