Dzień Architekta Krajobrazu

Wydarzenie odbędzie się 8 września 2018 w Warszawie w ramach Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie. Miejsce: EXPO XXI Warszawa – Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe.

„Zieleń to życie”, Expo Warszawa XXI (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Zieleń to życie”, Expo Warszawa XXI (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Rośliny do ogrodów i wnętrz, a także technikę, środki do produkcji , akcesoria i dekoracje to wszystko będzie można zobaczyć podczas 26. edycji Międzynarodowej Wystawy Zieleń to życie i Flower Expo Polska w dniach od 6 do 8 września w EXPO XXI Warszawie.
Hasło wystawy – Kolekcja korzyści – przypomina, że ogród to nie tylko dekorowanie otoczenia domu, ale również zdrowie, ruch i relaks na świeżym, odreagowanie stresów, zabawa i miejsce realizacji pasji.
Wystawie towarzyszy Dzień Architekta Krajobrazu, podczas którego będzie można wysłuchać następujących wykładów:

Ogród prywatny – w poszukiwaniu stylu i równowagi

Agnieszka Hubeny-Żukowska – projektantka ogrodów, Pracownia Sztuki Ogrodowej, Bliziny, Polska.
Jak tworzyć ogrodową przestrzeń, która odpowiada na potrzeby i możliwości użytkowników, przestrzeń przyjazną, piękną i zrównoważoną. O warsztacie, inspiracjach, poszukiwaniach.

Krzewy na miejskie rabaty

Tomasz Uszyński, Boot&Hortorus Sp. z o. o.
O sprawdzonych odmianach znakomicie dopasowanych do miejskich funkcji i warunków

Więcej zieleni

Niek Roozen, architekt krajobrazu, Dyrektor zarządzający Niek Roozen ltd, Holandia oraz dyrektor i przedstawiciel NRL (Holandia Landscape Design Shenyang Ltd.) w Shenyang. Gość specjalny wystawy.
Jakie wyzwania dla architektów krajobrazu wiążą się z rozwojem współczesnych miast, zmianami demograficznymi, społecznymi i degradacją środowiska. Jak projektować i jak argumentować, by skutecznie przekonywać do realizacji zielonych projektów.

Dzień Architekta Krajobrazu
8 września 2018 roku
EXPO XXI Warszawa Międzynarodowe Centrum Targowo-Wystawowe

Dodaj komentarz