Warsaw Home

Warsaw Home to stosunkowo nowe wydarzenie w świecie wyposażenia wnętrz i designu. Premiera targów przypadła na 2016 rok, a w październiku 2018 roku odbędzie się ich trzecia edycja. Jednak w tym krótkim czasie stało się najważniejszą biznesową platformą w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Warsaw Home” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warsaw Home” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odniosły wielki sukces, zdecydowanie wykraczający poza granice kraju i regionu. Żadne inne wydarzenie targowe w tej branży na świecie nie rozwija się tak intensywnie i nie wykorzystuje równie skutecznie dobrego czasu dla designu. Powierzchnia wystawiennicza zwiększa się skokowo, aż pięciokrotnie – od 24 tys. w 2016 roku do 120 tys. mkw. w 2018. To samo dotyczy liczby wystawców: 150 w 2016 roku, 400 w 2017 roku i – według prognoz – 800 w 2018 roku.

Twórczyni Warsaw Home, Kasia Ptak, od razu planowała i organizowała targi nie z myślą o rynku lokalnym, ale międzynarodowym. Lokalizacja, Nadarzyn pod Warszawą, dała więcej możliwości niż inne miejsca w Polsce. Warszawa ze swoim międzynarodowym lotniskiem i szybkimi połączeniami z całą Europą jest doskonałym celem podróży, ze swoją ogromną i zróżnicowaną bazą hotelową i dodatkowymi atrakcjami.

Nowoczesne, ogromne hale wystawiennicze Ptak Warsaw Expo, w których organizowane są Warsaw Home, spełniają najwyższe standardy targowe. Wystawcy mają do dyspozycji przestrzeń, którą mogą dowolnie, w ciekawy sposób wykorzystać, wraz z pełnym potrzebnym zapleczem technicznym. Goście – szereg atrakcji, punktów informacyjnych i gastronomicznych i dostęp do najlepszych marek i produktów z całego świata.

„Warsaw Home” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Warsaw Home” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Warsaw Home od początku przyciągały nie tylko polskich producentów, choć ich obecność to istotna wartość targów. Warsaw Home promują polską produkcję meblową i zwiększają rozpoznawalność poszczególnych polskich marek, ale też całego kraju, który – o czym nie każdy wie, zwłaszcza poza naszymi granicami – jest czwartym w Europie producentem i trzecim krajem pod względem wielkości eksportu mebli. Na targach można było od początku zobaczyć największe światowe marki i najlepszy design, a z każdą kolejną edycją przybywa międzynarodowych producentów, którzy prezentują tu swoje nowości.

Od pierwszej edycji targom towarzyszyły debaty, prelekcje i dodatkowe wydarzenia, skierowane zarówno do amatorów, jak i do branży. Gwiazdami Warsaw Home są najwięksi architekci i projektanci. Karim Rashid już dwukrotnie był gościem warszawskich targów, a jego wykład za każdym razem zgromadził tłumy. W tym roku pojawi się na nich m.in. Tom Dixon, Stefano Giovannoni i Nika Zupanc. Skalę i siłę wydarzenia zauważają i doceniają prestiżowe międzynarodowe organizacje – od tegorocznej edycji partnerem Warsaw Home jest największa na świecie platforma wyposażenia wnętrz Architonic.

„Warsaw Home” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warsaw Home” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Intensywny rozwój targów pokazuje, jak bardzo takie wydarzenie było potrzebne w naszym regionie. Warsaw Home łączą przedsiębiorców ze Wschodu i Zachodu i stale zwiększają swój zasięg działania.

Warsaw Home Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz
Od 4 do 7 października 2018 roku
Al. Katowicka 62
Nadarzyn

Komentarze wyłączone.