Czy projektant mody musi umieć szyć?

Kim jest dziś projektant mody? Skąd czerpie inspiracje i co powinien potrafić, by utrzymać się na tym niezwykle zmiennym i wymagającym rynku? Czy jego zadaniem jest przede wszystkim projektowanie a może jest również rzemieślnikiem, krawcem, biznesmenem i marketingowcem? Co powinien wiedzieć o swoich odbiorcach i skąd czerpać o nich wiarygodne informacje?

„Czy projektant mody musi umieć szyć?”, School of Form (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Czy projektant mody musi umieć szyć?”, School of Form (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Na te i wiele innych pytań odpowie podczas swojego wykładu 9 sierpnia dr Piotr Szaradowski – wykładowca na specjalności fashion design w School of Form, historyk sztuki specjalizujący się w historii mody.

Podczas wykładu omówione zostaną projekty dyplomowe tegorocznych absolwentów School of Form, przybliżony zostanie proces projektowy, źródła inspiracji, wykorzystane techniki i narzędzia. Pokazane zostaną również możliwe ścieżki kariery oraz branże, w których absolwenci fashion design znajdują zatrudnienie. W ramach wykładu o projekcie dyplomowym Alter Body opowie Emil Wysocki.

Wykład towarzyszy wystawie projektów dyplomowych absolwentów School of Form, która prezentowana jest w holu biurowca Bałtyk w dniach od 3 do 16 sierpnia 2018 roku.

Piotr Szaradowski – doktor nauk humanistycznych (historia sztuki). Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Kurator wystaw i współautor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture (2016). Główne punkty jego zainteresowań to problem funkcjonowania ubioru jako dzieła sztuki, sposoby prezentowania ubiorów w muzeach oraz historia haute couture.

Czy projektant mody musi umieć szyć?
Prelegent: Piotr Szaradowski
9 sierpnia 2018 roku, godz. 20.00
Hol budynku Bałtyk
Poznań

Komentarze wyłączone.