8. edycja Festiwalu Dizajnu i Kreatywności Ene Due De

Od 10 do 16 września potrwa 8 edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De w Concordii Design. Gdy powstawał był pierwszym festiwalem w Polsce z obszaru wzornictwa zaprojektowanym z myślą o najmłodszych i ich potrzebach.

„Festiwal Dizajnu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De”, Concordia Design (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Festiwal Dizajnu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De”, Concordia Design (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Kolejne edycje udowadniały, że dzieci umieją i lubią projektować, w ciekawy sposób rozumieją i realizują cały proces twórczy. Festiwal ma na celu edukację, pobudzanie i rozwijanie ich kreatywności. W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 2500 dzieci, z czego ponad 500 wzięło udział w warsztatach.

Tego roku temat wydarzenia to Dania do Poznania. Punktem centralnym stanie się interaktywna wystawa Home, Sweet Home autorstwa duńskiego studia projektowego My Little Architect, która pozwoli skonfrontować kultowe, duńskie projekty z doświadczeniami polskich dzieci. W ramach ekspozycji zaaranżowane zostaną kartonowe modele dziecięcych pokojów wyposażone w popularne i rozpoznawalne duńskie meble, zabawki, gadżety. Dzieci będą miały okazje je eksplorować, testować, znaleźć czas na wspólną, nieskrępowaną zabawę. Będzie to dla najmłodszych prawdziwa podróż do Skandynawii.

Poza wystawą, w programie tradycyjnie znajdziemy również szeroki wybór warsztatów kreatywnych i projektowych dla dzieci w różnym wieku, w tym propozycje związane z duńską kulturą czy kuchnią. W programie także Strefa Nowych Technologii, spektakle, Strefa Zabawy dla najmłodszych, wykłady dla rodziców prowadzone przez psycholożkę Magdalenę Sękowską. Nowym obszarem będą warsztaty dla edukatorów, których celem jest szukanie narzędzi do nauki designu w szkole podstawowej. Partnerami wydarzenia są: pracownia architektoniczna My Little Architect oraz Duński Instytut Kultury. Festiwal potrwa od 10 do 16 września.
Partnerzy: My Little Architect, Duński Instytut Kultury

8. Edycja Festiwalu Dizajnu i Kreatywności Ene Due De
Od 10 do 16 września 2018 roku
Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3 Poznań

Komentarze wyłączone.