Mikrogranty Weź miasto w swoje ręce

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

„Mikrogranty. Weź miasto w swoje ręce”, Ogólnomiejski program wsparcia lokalnych inicjatyw (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Mikrogranty. Weź miasto w swoje ręce”, Ogólnomiejski program wsparcia lokalnych inicjatyw (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów.  Organizatorzy zwracają uwagę na wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na kolejny, ostatni w tym roku nabór Mikrograntów. 8 sierpnia ruszają spotkania informacyjne, które pozwolą na przygotowanie się do wrześniowej, jesiennej odsłony programu.

W ramach wrześniowego naboru organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Mikrogranty Weź miasto w swoje ręce
Od 1 do 15 września 2018 roku
Wrocław

Komentarze wyłączone.