Kto nie maluje, ten nie żyje. Akcja malarska

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki zaprasza 18 sierpnia na warsztaty Kto nie maluje, ten nie żyje, które poprowadzi Grzegorz Mart.

„Kto nie maluje, ten nie żyje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kto nie maluje, ten nie żyje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słynne powiedzenie głosi: „słońce świeci, ptaszek śpiewa, a mnie w szkole krew zalewa”. Na czas wakacji często w miejsce „szkoły” podstawiamy „dom”. Dlatego nie będziemy siedzieć w żadnym budynku, tylko wyjdziemy na pole. Lub na dwór, jak kto woli. Sztalugi, plener, zielona trawa, fasada budynku. Brzmi nudnawo, co nie? Ale spokojnie, nie będzie sztalug. Będzie za to wielka płaszczyzna do wypełnienia, i wielu modeli. Będą oni jednak w ciągłym ruchu (artysta nie może mieć łatwo!). Ale i tak ich namalujemy, korzystając z technik malarskich, których nie zobaczycie w zakurzonych muzeach. Szykujcie ubrania robocze, w malowaniu pójdziemy na całego!

Grzegorz Mart (1984) – historyk medycyny, dokumentalista, fotograf, performer, malarz. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wydziału Intermediów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnik wystaw m.in. w galerii BWA w Tarnowie, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Starym Browarze we Wrocławiu.

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 5–16 lat oraz ich opiekunów. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 17 sierpnia do godz. 16.00. Więcej informacji na stronie Galerii.

Kto nie maluje, ten nie żyje. Akcja malarska
Prowadzenie: Grzegorz Mart
18 sierpnia 2018 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie

Komentarze wyłączone.

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR