• 2018-08-07

Bovska z nowym albumem Kęsy

Bovska to artystka kompletna, a towarzysząca jej oprawa wizualna dopracowana jest do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Nowy album artystki zatytułowany Kęsy ujrzy światło dzienne we wrześniu tego roku. Chwilę po tym artystka wyruszy w ogólnopolską trasę koncertową, promującą nowy materiał.

Bovska, „Kęsy” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bovska, „Kęsy” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bovska to zdecydowanie jeden z najważniejszych debiutów 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty Kaktus został wyprzedany w 2 dni po premierze, a artystka została nominowana do Fryderyków. Singlowy utwór Kaktus podbił serca publiczności, został przesłuchany ponad 16 mln razy w serwisie YouTube. Piosenkarka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju – m.in. Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Green Olsztyn Festival. Druga płyta artystki zatytułowana Pysk została nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Elektronika.

Bovska, „Kęsy” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bovska, „Kęsy” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Najnowszy materiał zatytułowany Kęsy to płyta wypełniona elektroniką w nietradycyjnym tego słowa znaczeniu. Refreny są proste i chwytliwe, a beaty mocne, ale też bardzo taneczne. Ten album pulsuje energią i elektryzuje. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała sama Bovska. Artystka zaprezentowała także płytę, zaś okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabia.

Bovska, Kęsy
Premiera: wrzesień 2018 roku
Follow The Step

Komentarze wyłączone.