Cud nad Martwą Wisłą Bajka

Tematem przewodnim tegorocznego Cudu nad Martwą Wisłą będzie Bajka. W ciągu jednego dnia, od południa do 23:00, animatorzy i artyści zaangażowani w to przedsięwzięcie, przeniosą się wraz z uczestnikami do magicznego świata legend i bajek.

Cud nad Martwą Wisłą, rys. Ola Kotarska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cud nad Martwą Wisłą, rys. Ola Kotarska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez cały dzień na podwórku Łaźni w Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5, dzieci będą miały okazję do udziału w różnorodnych zajęciach i zabawach, rozwijających wyobraźnię i kreatywność. Zdolności plastyczne można będzie rozwijać na warsztatach plastycznych Żywa Galeria. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci nie tylko poznają tajniki bajkowej kuchni, skrzętnie wyjawiane przez Kolektyw Samo Dobro, ale także posmakują prawdziwej magii na talerzu. Uczestnicy zapoznają się również z fantastyczną techniką sitodruku i własnoręcznie wydrukują swoją własną koszulkę z bajkowym motywem. Inną atrakcją będą warsztaty, w czasie których uczestnicy przygotują swoje własne malutkie tajemnicze ogrody, baśniowe światy zamknięte w miniaturze, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Siedząc na trawie będziemy wspólnie rozmawiać, śmiać się i pleść wianki, które przeniosą nas do mitycznego świata dziecięcych opowieści. Mieszkańcy Nowego Portu oraz wszyscy, którzy chcieliby poznać magiczne zakątki tej czarującej dzielnicy, zostaną zaproszeni do udziału w grze miejskiej przygotowanej specjalnie na tę okazję.

W ramach wydarzeń dodatkowych odbędzie się bajkowe przedstawienie teatralne, w którym najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję czynnie uczestniczyć. Narratorem spektaklu będzie krasnoludek, a w rolę Królewny, Królewicza, Łowczego i innych baśniowych postaci wcielą się same dzieci. Rodzice i opiekunowie będą mogli włączyć się do zabawy lub odpocząć w cieniu Żywej Altanki z wierzby, która rośnie przed Łaźnią. Wieczorem, po zakończeniu dnia pełnego czarów i atrakcji, odbędzie się plenerowy pokaz filmu dla dzieci. Przygotowane leżaki i poduchy umilą czas wszystkim, którzy zdecydują się spędzić swój czas w CSW Łaźnia, podczas wieńczącej festiwal projekcji pod gwiazdami.

Program:

  • 12.00-18.00 Żywa Galeria, warsztaty artystyczne
  • 13.30-14.30 Interaktywny spektakl teatralny, w bajkowe postaci wcielą się najmłodsi uczestnicy festiwalu
  • 14.00-17.00 Gra miejska w Nowym Porcie, okazja do zwiedzania tajemniczych zakątków tej uroczej dzielnicy
  • 14.30-17.30 Warsztaty sitodruku, odbijanie na koszulkach bajkowych postaci
  • 15.00-17.00 Plecenie wianków, siedząc na trawie wspólnie będzie można upleść wianki z kwiatów polnych
  • 17.00-20.00 Warsztaty kulinarne, na Bajkowe Gotowanie zaprasza Kolektyw Samo Dobro
  • 20.00-21.30 Warsztaty ogrodnicze, tworzenie malutkich tajemniczych ogrodów
  • 21.30-23.00 KinoPort w plenerze, film Mały Książę (2015, 91’, Francja, reż. Mark Osborne)

Wstęp wolny, na żadne zajęcia nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść i się dobrze bawić.

Cud nad Martwą Wisłą: Bajka
15 sierpnia 2018 roku
Podwórko CSW Łaźnia w Gdańsku

Komentarze wyłączone.