• 2018-08-04

Zielono mi – filmowe odkrycia Lasu Łagiewnickiego

Kino Bodo w Łodzi organizuje 12 sierpnia w Lesie Łagiewnickim specjalną projekcję filmową. W ramach projektu Zielono mi zaprezentowane zostaną dwa filmy z Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi: Puszcza Białowieska i W stadninie arabów Włodzimierza Puchalskiego. Pełnometrażową propozycją będzie natomiast nagrodzony Cezarem film Luca Jacqueta Był sobie las, opowiadający lasach pierwotnych w Peru i Gabonie.

„Był sobie las”, reż. Luc Jacquet, „Zielono mi” (źrodło: materiały prasowe organizatora)

„Był sobie las”, reż. Luc Jacquet, „Zielono mi” (źrodło: materiały prasowe organizatora)

Jak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie tajemnice skrywa? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Po nagrodzonym Oscarem słynnym Marszu pingwinów Luc Jacquet zabiera nas w kolejną fascynującą podróż do świata natury – tym razem w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety. Zapierający dech w piersiach film pokazuje, jak wygląda cud tamtejszej przyrody. Obserwujemy cykl życia lasów pierwotnych i wtórnych, dowiadujemy się, jak wygląda ich ekosystem, poznając nieznany i niepokazywany dotąd świat natury, który rządzi się własnymi prawami i zasadami, a w dodatku jest w stanie ciągłego wzrostu i odnowy.

Widzimy lasy tropikalne, które wyrastają niemal na naszych oczach, dowiadujemy się o ich prehistorii i warunkach rozwoju na przestrzeni wieków. Obserwujemy jak pojawiały się i ewoluowały pierwsze rośliny, jak tworzyła się unikalna więź między nimi i zwierzętami. Poznajemy spektakularne historie o świecie tej nieokiełznanej przyrody, w którym każdy organizm – od najmniejszego do największego – odgrywa istotną rolę. Okazuje się, że drzewa zachowują się zaskakująco podobnie do ludzi i zwierząt. Mają nie tylko zdolność komunikowania się z innymi gatunkami, ale potrafią również same bronić się przed drapieżnikami.

Zielono mi – projekcje filmowe w Lesie Łagiewnickim
12 sierpnia 2018 roku, godz. 20.20
Kino Bodo w Łodzi

Komentarze wyłączone.

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR