• 2018-08-04

Twórcze lato w Pawilonie

Kreatywne programowanie, spacery filozoficzne, działania ekologiczno-plastyczne: 6 sierpnia rozpoczną się w poznańskim Pawilonie pierwsze z serii trzech warsztatów twórczych skierowanych do uczniów szkół podstawowych i liceów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Korporacja Teatralna.

Twórcze lato w Pawilonie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórcze lato w Pawilonie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl działań edukacyjnych rozpocznie Fyrtel Chwaliszewo – warsztaty ekologiczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Od 6 do 10 sierpnia uczestnicy zajęć prowadzonych przez Macieja Nowackiego i Zuzannę Klein będą brali udział w badaniach terenowych Chwaliszewa. Podstawą działań warsztatowych będzie obserwacja natury i architektury oraz refleksja nad świadomym uczestnictwem we wspólnej przestrzeni. Badania terenowe zakończą działania praktyczne: wspólne tworzenie m.in. obiektów, rysunków i instalacji pozwoli uczestnikom wkroczyć w świat sztuki przez nabywanie nowych praktycznych umiejętności.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano także warsztaty filozoficzne. Perfozofie będą trwać od 20 do 23 sierpnia. Warsztaty poprowadzi Anna Adamowicz. Uczestnicy warsztatów wybiorą się poszukiwanie miejsc, sytuacji i obrazów filozoficznych, które przedstawią na zdjęciach, nagraniach, namalowanych szablonach i w zebranej kolekcji artefaktów. Wspólne działania zakończy mikrowystawa.

Młodzież od w wieku od 14 lat zapraszamy na spotkania warsztatowe wokół sztuki dźwięku, technologii programowania. Dźwiękonstrukcje to cztery spotkania (16, 20, 27 i 29 sierpnia) wokół sztuki nowych mediów. Warsztaty prowadzone przez Sebastiana Dembskiego to propozycja dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z dźwiękową sztuką technologiczną i podstawami jej tworzenia. Uczestnicy warsztatów będą programować w języku Max (Max/MSP) oraz pracować z platformą Arduino. Następnie wspólnie zaprojektują i wykonają interaktywne obiekty dźwiękowe.

Twórcze lato w Pawilonie
Od 6 do 29 sierpnia 2018 roku
Stowarzyszenie Korporacja Teatralna w Poznaniu

Komentarze wyłączone.