• 2018-08-03

Weź miasto w swoje ręce

Od 8 sierpnia Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na spotkania informacyjne związane z III naborem do Mikrograntów – Weź miasto w swoje ręce. W ramach wrześniowego naboru wszyscy chętni (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) mogą zgłaszać swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

III nabór do Mikrograntów (źródło: materiały prasowe organizatora).
                                III nabór do Mikrograntów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należysz do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Mikrogranty czekają na Was i Wasze pomysły na działania! Dzięki wrześniowemu naborowi organizatorzy chcą zachęcić wrocławian do działania w mieście oraz wspólnego spędzenia tej chłodniej pory z sąsiadami (zarówno tymi z podwórka, jak i mieszkającymi nieco dalej). Wybierzcie się na spacer po osiedlu i pomyślcie, jakich aktywności Wam brakuje, co chcielibyście zorganizować dla siebie i innych.

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. 

III nabór do Mikrograntów 
Od 8 sierpnia 2018 roku
Strefa Kultury Wrocław, Fundacja Umbrella

Komentarze wyłączone.