Piknik miejski z Instytutem Kultury Miejskiej – design, architektura i sztuka w mieście

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na Piknik miejski, którego tematem będzie design, architektura i sztuka w mieście.

„Piknik miejski – design i architektura”, Instytut Kultury Miejskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Piknik miejski – design i architektura”, Instytut Kultury Miejskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

11 sierpnia od godz. 11.00 do 16.00, przy nowej siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej na Targu Rakowym 11, będzie można m.in.: wziąć udział w warsztatach fotografii ulicznej, zbudować falowiec, nagrać dźwięki miasta, wyhaftować koszulkę czy zbudować karmnik.
Drugi piknik miejski Instytutu Kultury Miejskiej skupia się na tematyce designu, architektury i sztuki w mieście. Warsztaty i aktywności poprzedzi późne śniadanie (11.00-13.00) serwowane przez Kolektyw Samo Dobro, Asię Stachowiak (ciasta), Buzz Cafe i Składak (kawy i napoje).

W programie pikniku miejskiego 11 sierpnia m.in.: warsztaty animacji poklatkowej z Konradem Kulczyńskim i Grażyną Rigall (dla dzieci od 6 roku życia) czy warsztaty fotografii ulicznej z Rafałem Plackiem (Portret Osobisty). Zespół ornitologów i architektów zaprosi dzieci do stworzenia karmników dla ptaków oraz opowie o tym, jak je dokarmiać i poić. Marta Karalus zabierze uczestników i uczestniczki na spacer akustyczny, a grupa byćMORZE na warsztaty modelarskie, podczas których powstanie falowiec. Małgorzata Żmijska zaprosi do stworzenia nieMAPY Gdańska, a z Lucky Shirt będzie można wyhaftować drobne wzory na swoich ubraniach. W planie są także dyskusje o przestrzeni miejskiej oraz aktywności sportowe – acroyoga, która bazuje na gimnastyce akrobatycznej, jodze i masażu tajskim.
Cykl trzech letnich pikników miejskich z Instytutem Kultury Miejskiej to okazja do spędzenia czasu podczas warsztatów i zabaw czy przy wspólnym jedzeniu. To także pretekst do rozmowy o nowych działaniach Instytutu w Kunszcie Wodnym. Przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku będzie miejscem podzielonym na strefy: odpoczynku, warsztatów, porad oraz gier i zabaw. Meblami miejskimi zaaranżuje ją Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto przy współpracy z Grupą Gdyby.

Piknik Miejski: architektura i dizajn
11 sierpnia 2018 roku
Miejsce: przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich
Gdańsk

Komentarze wyłączone.