Nowa odsłona znanych konkursów w ramach 9. FKA

Ruszył nabór zgłoszeń do trzech konkursów dla kinofili. Konkurs Etiud i Animacji, Krytyk pisze i Krytyk mówi to doskonały krok w dalszej karierze w branży filmowej. W tym roku nowość w konkursach krytyczno-filmowych. Nie tylko krytycy i publiczność ocenią konkursowiczów, ale także jury złożone z twórców. Wyniki poznamy podczas 9. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, która odbędzie się od 18 do 21 października w Łodzi. Sprowokuj, zainspiruj, dostarcz emocje! Wygraj jeden z konkursów Festiwalu Kamera Akcja.

FKA: Konkurs Etiud i Animacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

FKA: Konkurs Etiud i Animacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Blogerzy filmowi oceniają

Do Konkursu Etiud i Animacji można zgłaszać krótkie filmy fabularne, dokumentalne lub animowane. Ale uwaga! Czas trwania filmu nie może przekroczyć 30 minut. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 11 września. Jeśli masz bloga lub vloga możesz zasiąść w jury! Tradycyjnie to właśnie krytycy filmowi zdecydują jaki film zwycięży. Kto w tym roku oceni finałową selekcję? Przekonamy się już w październiku!

Kinofile oceniają

W Konkursie Krytyk mówi liczy się kreatywność. W tym roku poprzeczka została postawiona wysoko. Youtuberzy podejmijcie wyzwanie. Zadaniem uczestników konkursu jest zmierzenie się z wymagająca formą vloga i prelekcji przed seansem. Jak wiele potrzeba do podbicia serca publiczności na festiwalu? Wystarczy do 14 września wysłać krótkie zgłoszenie (klip wideo), w którym należy opowiedzieć o filmie lub wybranym zagadnieniu za pomocą środków filmowych. Zakwalifikowani finaliści zmierzą się podczas festiwalu, wygłaszając prelekcje do wylosowanych filmów. To publiczność zadecyduje o zwycięzcy.

Krytycy i twórcy oceniają czyli podwójne jury!

Przyszłych i początkujących krytyków oceni w tym roku podwójne jury: krytyków i twórców. Konkurs Krytyk pisze jest stworzony dla tych, którzy lubią zabawę słowem pisanym i chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać jeden ze swoich tekstów o tematyce filmowej do organizatorów. Forma jest dowolna liczy się oryginalność i lekkie pióro. Czas przyjmowania zgłoszeń mija 24 września.

9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi
Od 18 do 21 października w Łodzi

Komentarze wyłączone.