• 2018-08-03

Hylemorfizm

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza od 10 sierpnia na wystawę Kingi Popieli, laureatki Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2017.

Kinga Popiela (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kinga Popiela (źródło: materiały prasowe organizatora)

W swojej twórczości Kinga Popiela skupia się na ustanowieniu samodzielnego gestu malarskiego, indywidualnej pamięci ciała oraz jego ekspresji w stosunku do przestrzeni. Tworzone przez nią obrazy i rysunki stanowią punkt wyjścia do rozważań o ciele, geście i narzędziu, jako integralnych, nierozdzielnych czynnikach będących fundamentalnymi elementami dzieła malarskiego. Obraz staje się przyczynkiem do pracy, (nie)nachalnym zmuszeniem wszystkich członków ciała do działania, próbą zmierzenia się z materią płótna czy papieru i zapisanymi w pamięci biomechanicznej umiejętnościami.

Kinga Popiela – urodzona w 1991 w Kaliszu, w 2017 roku obroniła tytuł magistra na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracę dyplomową wykonała pod opieką dydaktyczną dr hab. Dominika Lejmana oraz prof. dr hab. Andrzeja Pepłońskiego. Laureatka 27. Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE, Legnica 2017 oraz Festiwalu Art&Fashion Forum, Poznań 2014. Wyróżniona w 37. edycji Konkursu im. Marii Dokowicz, Poznań 2017 oraz Kaliskich Biennale Sztuki „A-Kumulacje”, Kalisz 2017. Nominowana do nagrody „Nowy obraz/Nowe spojrzenie” Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, 2018. Finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Warszawa 2016.

Kinga Popiela (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kinga Popiela (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kinga Popiela. Hylemorfizm 
Od 10 sierpnia do 2 września 2018 roku
Wernisaż: 10 sierpnia 2018 roku, godz. 17.30
Galeria Ring w Legnicy

Komentarze wyłączone.