• 2018-08-03

I Am Giant w klubie Hydrozagadka

5 sierpnia w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi nowozelandzki zespół I Am Giant. Artyści promują swój najnowszy album – Life in Captivity. W roli supportu zaprezentuje się grupa Fix The Man. To wyjątkowa okazja, aby po raz ostatni usłyszeć utwory I Am Giant na żywo przed oficjalnym rozwiązaniem działalności grupy. Po 10 latach kariery Nowozelandczycy postanowili się pożegnać z fanami płytą oraz światową trasą koncertową. Stacjonujący przez lata w Londynie, obecnie ponownie zamieszkali na antypodach muzycy z krainy kiwi, uznali zgodnie, że formuła, jaką sobie wymyślili, się wyczerpała i pora poświęcić się innym projektom.

I Am Giant (źródło: materiały prasowe organizatora)

I Am Giant (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystko zaczęło się w 2008 roku w piątym co do wielkości na wyspie miasta Waitakere. Tam paru młodych muzyków postanowiło połączyć siły, aby tworzyć kompozycje, w których słychać melodyjnego rocka, odrobinę grunge’u i zaśpiewów, które kojarzą się z emo. Z dzisiejszego składu te czasy pamiętają basista i wokalista Paul Matthews oraz perkusista Shelton Woolright (ma w CV bycie jurorem nowozelandzkiego X Factor).

Gigant zadebiutował w 2011 roku albumem The Horrifying Truth, który pokrył się platyną w Nowej Zelandii. Trzy lata młodsza jest płyta Science & Survival, a ta, która ma być ostatnią pozycją w dyskografii I Am Giant, nosi tytuł Life In Captivity i ukazała się w marcu 2018 roku. Promowały ją single Dead Flower, Playing With Fire i Don’t Look Back. Kapela gościła już w Polsce parokrotnie, zarówno na koncertach klubowych, jak i na festiwalach. Dzięki znakomitym występom zyskała sporo fanów w naszym kraju.

Koncert I Am Giant
5 sierpnia 2018 roku, godz. 20.30
Klub Hydrozagadka, Warszawa

Komentarze wyłączone.