Archikamp w Kazimierzu Dolnym

Plener malarsko – rysunkowy w Kazimierzu Dolnym to inicjatywa Koła Młodych SARP.  Archikamp ma na celu zrzeszać artystów, rysowników, architektów oraz miłośników sztuki z całej Polski.

Archikamp (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Archikamp (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Pretekstem do kolejnego spotkania staje się chęć przekazania uczestnikom informacji o architektonicznych walorach Kazimierza Dolnego. Udział w plenerze to niepowtarzalna okazja do twórczego odpoczynku dla miłośników architektury. Kazimierz Dolny to bez wątpienia malownicze miejsce o bogatej historii i różnorodności. Na przestrzeni wieków wyróżniało się oryginalnym stylem, który niezmiennie jest doceniany i podziwiany. Dzięki licznym zachowanym zabytkom oraz położeniu geograficznym, Kazimierz Dolny zaliczany jest do najpiękniejszych punktów na mapie lubelszczyzny.
Kazimierz Dolny kojarzony jest przede wszystkim z bogatą architekturą renesansu. Rynek okalają cenne kamienice, a na terenie całego miasteczka znaleźć można wiele dobrze zachowanych spichlerzy. Mówiąc o charakterze zabudowy Kazimierz Dolnego, warto wspomnieć o architekturze drewnianej. Kontrast dla tradycyjnej tkanki architektonicznej stanowią modernistyczne obiekty, Obecna różnorodność stylów architektonicznych stanowi główny temat wydarzenia.
Członkami Koła są studenci architektury, którzy mają okazję zdobyć doświadczenie w pracy zespołowej. To także możliwość do nabycia nowych umiejętności z zakresu organizacji wydarzeń architektonicznych oraz kulturalnych. Wieloletnia i bogata historia Stowarzyszenia Architektów Polskich zachęca młodych ludzi do uczestnictwa w warsztatach studenckich, wykładach, plenerach oraz szkoleniach, o zasięgu zarówno lokalnym, jaki i ogólnopolskim.
Zrealizowane dotychczas projekty Koła Młodych SARP stały się inspiracją do utworzenia następnych wydarzeń skierowanych do młodych architektów oraz pasjonatów sztuki.

Archikamp Plener malarsko-rysunkowy
Od 31 sierpnia do 2 września 2018 roku
Kazimierz Dolny

Komentarze wyłączone.

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR